Bundesligu vede Dortmund o skóre před Bayernem. Hloušek si dal vlastní gól

17:47aktualizováno  30. srpna 19:52
BERLÍN - Fotbalisté Dortmundu zvítězili ve třetím kole německé ligy nad Herthou Berlín 3:1 a posunuli se do čela tabulky o skóre před Bayern Mnichov, který v sobotu doma porazil Leverkusen. Na poslední místo spadl Mönchengladbach, který prohrál v Brémách 1:2 a v této sezoně zatím nezískal ani bod. Adam Hloušek ze Sttutgartu si vstřelil vlastní gól.

Radost fotbalistů Dortmundu po výhře na půdě Herthy Berlín. foto: Reuters

Do vedení dostal Borussii ve 27. minutě po Kagawově centru hlavičkou Hummels. Po přestávce navýšil náskok domácích po pohledné kombinaci Aubameyang, jenž se v této sezoně prosadil zatím v každém zápase.

Hertha dokázala snížit v 78. minutě, když Daridovu střelu vyrazil brankář Bürki pouze ke střídajícímu Kalouovi, který pohotově zakončil do odkryté branky. Berlínský celek ale na vyrovnání nedosáhl, v nastavení naopak zpečetil výhru Dortmundu Ramos.

Hloušek, který v nové sezoně nastupuje za Stuttgart na postu stopera, se v 11. minutě duelu s Frankfurtem snažil odvrátit Oczipkův centr, jenže si míč nešťastně srazil do vlastní sítě.

Po půlhodině sice vyrovnal Daniel Didavi a domácí útočná dvojice Harnik, Ginczek měla několik dalších šancí, ale ještě před poločasem poslal hosty do vedení Castaignos.

Německá fotbalová liga - 3. kolo

Augsburg - Ingolstadt 0:1 (63. Leckie)

Darmstadt - Hoffenheim 0:0

Kolín nad Rýnem - Hamburk 2:1 (76. Hosiner, 80. Modeste z pen. - 47. Holtby)

Mohuč - Hannover 3:0 (15. a 29. Muto, 47. Malli)

Stuttgart - Eintracht Frankfurt 1:4 (30. Divadi - 42. a 87. Castaignos, 12. vlastní Hloušek, 69. Seferovič z pen.)

Bayern Mnichov - Leverkusen 3:0 (26. a 60. z pen. Müller, 70. Robben)

Dortmund - Hertha Berlín 3:1 (27. Hummels, 51. Aubameyang, 90.+3 Ramos - 78. Kalou)

Brémy - Mönchengladbach 2:1 (39. Jóhannsson z pen., 53. Vestergaard - 45. Stindl).

I po přestávce měli více příležitostí domácí, jenže produktivní byli opět hráči Eintrachtu, na jehož lavičce proseděl zápas Václav Kadlec.

V 67. minutě fauloval brankář Tytoň ve vápně unikajícího Castaignose a z penalty skóroval Seferovič. Aktivní Castaignos přidal chvíli před koncem ještě čtvrtý gól a potvrdil špatný vstup Stuttgartu do sezony.

Obhájce titulu Bayern Mnichov si bez problémů poradil s Leverkusenem, když doma vyhrál 3:0.

Hned dvakrát se prosadil nejlepší střelec bundesligy Thomas Müller, který má na svém kontě už pět branek.

Skóre otevřel po výborném průniku Diega Costy, druhou trefu přidal z pokutového kopu. Z penalty skóroval i Arjen Robben.

Poprvé v sezoně bodoval Hoffenheim, který i s Kadeřábkem v obraně remizoval na stadionu Darmstadtu 0:0.

Domácí nováček soutěže má na kontě po třech zápasech tři nerozhodné výsledky. Ingolstadtu se po postupu daří ještě lépe, v sobotu překvapivě vyhrál na půdě Augsburgu.

Kolín nad Rýnem doma otočil utkání s Hamburkem. Vítězný gól vstřelil z pokutového kopu Anthony Modeste, který se prosadil ve třetím zápase proti Hamburku za sebou.