Bayern otočil duel v Hannoveru, Wolfsburg prohrál a ztrácí jedenáct bodů

17:43
BERLÍN - Fotbalisté Bayernu Mnichov otočili ve 24. kole duel v Hannoveru a díky vítězství 3:1 navýšili vedení v tabulce na 11 bodů. Druhý Wolfsburg totiž prohrál 0:1 s Augsburgem a teprve podruhé v této ligové sezoně vyšel gólově naprázdno.

Fotbalisté Bayernu se radují ze vstřelené branky. foto: Reuters

Obhájce titulu Bayern začal v Hannoveru vlažně a v 25. minutě prohrával po pěkné kombinaci, kterou zakončil Hiroši Kijotake. Už za tři minuty však vidinu prvního vítězství v jarní části sezony domácím pokazil Xabi Alonso, když srovnal z přímého kopu.

Po změně stran pak svěřenci kouče Pepa Guardioly přidali zásluhou Thomase Müllera dvě branky a vybojovali 19. vítězství ze 24 odehraných ligových zápasů. Německý reprezentant nejprve skóroval z penalty, následně pojistil náskok hlavou po centru Francka Ribéryho.

Mario Götze (vlevo) z Bayernu vs. Manuel Schmiedebach.
Thomas Müller proměňuje pokutový kop v utkání s Hannoverem.

Překvapivý výsledek vybojoval Augsburg, kterému se podařilo uhrát doma čisté konto proti druhému nejlépe střílejícímu týmu bundesligy Wolfsburgu. Sám naopak skóroval v 64. minutě, kdy neproměněnou penaltu Tobiase Wernera dorazil Dominik Kohr. Wolfsburg přišel o jedenáctizápasovou sérii neporazitelnosti a teprve podruhé v této sezoně v lize neskóroval.

Německá fotbalová liga - 24. kolo

Augsburg - Wolfsburg 1:0 (64. Kohr)

Freiburg - Brémy 0:1 (35. Di Santo)

Hamburk - Dortmund 0:0

Hannover - Bayern Mnichov 1:3 (25. Kijotake - 61. z pen. a 72. Müller, 28. Alonso)

Schalke - Hoffenheim 3:1 (41. a 53. Meyer, 12. Fuchs - 73. Volland)

Mohuč - Mönchengladbach 2:2 (73. Geis, 77. Okazaki - 27. a 67. Raffael).

Brankář Hamburku Jaroslav Drobný vychytal čisté konto v domácím utkání s Dortmundem. Borussia kvůli bezbrankové remíze přišla o čtyřzápasovou vítěznou sérii a nadále zůstává ve spodní polovině tabulky.

Stejně dlouhou šňůru bez vítězství naopak ukončilo čtvrté Schalke a zdolalo 3:1 Hoffenheim. Soupeře, který ho v případě výhry mohl předstihnout v tabulce, porazil díky brzké trefě Christiana Fuchse a dvěma zásahům Maxe Meyera. Hosté snížili až v závěru zásluhou Kevina Vollanda.

Freiburg i s českým záložníkem Vladimírem Daridou a obráncem Pavlem Krmašem prohrál doma s Brémami 0:1 a zůstal předposlední. Za soupeře odehrál celý duel obránce Theodor Gebre Selassie.