Bayern zničil nebohý Paderbon, Wolfsbrug si poradil s Herthou

17:42aktualizováno  22. února 19:47
MNICHOV/PRAHA - Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v utkání 22. kola německé ligy venku Paderborn 6:0 a navázali na osmibrankovou výhru z předchozího duelu s Hamburkem. Po dvou brankách si připsali Robben a Lewandowski. V neděli vyhrál i druhý Wolfsburg, který zdolal Herthu Berlín. Augsburg zachránil bod z duelu s Leverkusenem v nastavení, kdy na 2:2 vyrovnal brankář Hitz.

Thomas Müller (vlevo) a Franck Ribéry oslavují vstřelenou branku. foto: Reuters

Bayern otevřel skóre na hřišti Paderbornu ze své první střely na bránu, když Robben našel přesným pasem Lewandovského. Polský reprezentant se do přestávky trefil ještě jednou, ve skluzu si poradil s Ribéryho přihrávkou a oslavil jubilejní desátý gól v sezoně.

Červená karta. Florian Hartherz utkání nedohrál.
Trenér Bayernu Mnichov Pep Guardiola.
Lukas Rupp z Paderbornu, jehož atakuje Xabi Alonso.
Thomas Müller (vlevo) a Franck Ribéry oslavují vstřelenou branku.

V druhém poločase fauloval Hartherz ve vápně Robbena a ten proměnil nařízený pokutový kop.

Domácí navíc dohrávali v deseti a do střeleckých statistik se následně svými trefami zapsali také Ribéry a střídající Weiser, pro nějž to byl první zásah za A-tým Bayernu. Na konečných 6:0 pro úřadujícího mistra upravil znovu Robben a se šestnácti brankami se osamostatnil v čele bundesligové tabulky střelců.

Do branky Augsburgu se po zranění vrátil Hitz, čisté konto však proti Leverkusenu udržel pouhých osm minut. Drmičovu první střelu vyrazil pouze před sebe a tentýž fotbalista si nakonec připsal čtvrtý gól v tomto ročníku německé ligy.

Šťastnou ruku měl při výběru střídajícího hráče kouč domácích Weinzierl, po přestávce poslal do hry brazilského útočníka Caiubyho a ten se mu odvděčil vyrovnáním a první trefou v sezoně. I jeho protějšek Schmidt však vybral dobře při střídání a hosty zpět do vedení poslal Reinartz.

Hrdinou duelu se však stal Hitz, jenž se v nastavení vydal k pokutovému území soupeře a po rohovém kopu vyrovnal na konečných 2:2. Stal se tak prvním gólmanem od března 2002, jenž dal branku ze hry.

Německá fotbalová liga - 22. kolo

Augsburg - Leverkusen 2:2 (59. Caiuby, 90.+4 Hitz - 8. Drmič, 85. Reinartz)

Freiburg - Hoffenheim 1:1 (25. Höhn - 39. Volland)

Mohuč - Eintracht Frankfurt 3:1 (38. Clemens, 47. Geis, 50. Malli - 35. Aigner)

Paderborn - Bayern Mnichov 0:6 (24. a 37. Lewandowski, 63. z pen. a 86. Robben, 72. Ribéry, 78. Weiser)

Schalke - Brémy 1:1 (61. Meyer - 90.+2 Prödl)

Kolín nad Rýnem - Hannover 1:1 (17. Ujah - 5. Joselu).

Hamburk - Mönchengladbach 1:1 (73. Stieber - 90.+2 Hrgota)

Wolfsburg - Hertha Berlín 2:1 (10. a 74. Dost - 30. Schieber).

Skóre duelu mezi Schalke a Brémami, za které odehrál celý zápas obránce Theodor Gebre Selassie, otevřel ve prospěch domácích v 61. minutě teprve devatenáctiletý záložník Meyer. Brémy ale potvrdily formu z posledních duelů a v závěru o dělbě bodů rozhodl hlavou Prödl. Werder pošesté v řadě bodoval.

Freiburg s Vladimírem Daridou v sestavě se do vedení nad Hoffenheimem dostal v 26. minutě, Schmid poslal dalekonosný centr na Höhna, jenž vstřelil svůj premiérový bundesligový gól. Domácí ale do šaten s náskokem nešli, o vyrovnání se postaral povedenou střelou Volland a zároveň určil konečný stav 1:1.

Hamburk minulý týden dostal osm branek od Bayernu Mnichov a jeho trenér Josef Zinnbauer se na tento debakl rozhodl reagovat sedmi změnami v základní sestavy. Na hřiště se tak v utkání proti Mönchengladbachu dostal i český reprezentant Petr Jiráček, naopak brankáře Drobného se změny nedotkly.

Rotace základní sestavy dokonce Hamburku téměř přinesla tři body. Domácí vedli po brance Stiebera ze 73. minuty a o vítězství je Borussia dokázala obrat až v poslední minutě nastavení. O vyrovnání se po rohu zasloužil Hrgota, na jehož hlavičku Drobný těsně nedosáhl.

Hamburk tak zůstává na 14. místě jen dva body od sestupového pásma, Borussia si udržela stejný náskok na třetím místě před čtvrtým Schalke.

Po ztrátě Mönchengladbachu si druhé místo upevnil Wolfsburg, který zvítězil 2:1 nad Herthou Berlín. O vítězství Vlků se dvěma brankami postaral kanonýr Bas Dost, který navázal na skvělou formu po zimní přestávce.

Dost v prvních pěti zápasech nového roku nasázel osm branek, což se dosud žádnému hráči v historii bundesligy nepovedlo. Další dvě navíc přidal ve čtvrtek v Evropské lize.