Bayern znovu vítězně, výhru nad Freiburgem vystříleli Robben a Müller

21:58aktualizováno  22:16
MNICHOV/PRAHA - Podzimní mistr německé bundesligy Bayern Mnichov porazil v 16. kole Freiburg 2:0 a díky sedmé výhře za sebou zvýšil vedení v tabulce na 12 bodů. Druhý Wolfsburg má k dobru středeční utkání s Dortmundem.

Radost fotbalistů Bayernu. Franck Ribéry (vlevo) a Arjen Robben. foto: Reuters

Bayern předvedl proti Freiburgu jednoznačný zápas na jednu branku a od výraznější porážky zachránil sestupem ohrožené hosty gólman Roman Bürki. Ten nestačil pouze na dvě hlavičky, jež orámovaly poločasovou přestávku. Skóre otevřel ve 41. minutě svým 100. gólem za Bayern Nizozemec Arjen Robben, ve 48. minutě zvýšil mistr světa Thomas Müller.

Německá fotbalová liga - 16. kolo

Bayern Mnichov - Freiburg 2:0 (41. Robben, 48. Müller)

Hamburk - Stuttgart 0:1 (42. Klein)

Hannover - Augsburg 2:0 (20. Sané, 55. Joselu z pen.)

Kolín nad Rýnem - Mohuč 0:0

Hráči mnichovského velkoklubu tak dali nejlepší možný dárek kouči Pepu Guardiolovi v jeho jubilejním 50. bundesligovém zápase - 42. vítězství.

V dresu Freiburgu, jenž klesl v tabulce na předposlední místo, hrál do 72. minuty obránce Pavel Krmaš. Záložník Vladimír Darida nebyl kvůli zranění žeber v nominaci.

V záchranářském souboji vyhrál Stuttgart 1:0 v Hamburku a z posledního místa se posunul na patnácté, přičemž se bodově dotáhl na úterního soupeře. Třízápasovou domácí vítěznou sérii HSV ukončil brankou ve 42. minutě Florian Klein, jenž překonal českého gólmana Jaroslava Drobného, podle agentury SID nejlepšího hráče Hamburku.