Spurtér Degenkolb vyhrál už třetí etapu Vuelty. Vede Rodríguez

Tour de France

17:56aktualizováno  20:05
ALCAŇIZ - Sedmou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Němec John Degenkolb a ovládl i třetí rovinatou etapu závodu. V červeném trikotu pro celkového lídra pojede v sobotu čtvrtý den po sobě Španěl Joaquim Rodríguez. Český jezdec Zdeněk Štybar dnes dospurtoval do cíle na 19. místě.

John Degenkolb foto: Reuters

V bezmála čtyřicetistupňovém vedru na trati z Huesky do Alcaňizu byl ale výrazně vidět hlavně druhý Čech v pelotonu František Raboň. Závodník stáje Omega Pharma-Quick-Step byl v úniku čtyř cyklistů, kteří si po 90. kilometru vypracovali až bezmála pětiminutový náskok.

Raboň byl v úniku nejaktivnější, ale nepodařilo se mu ostatní vybudit ke spolupráci, a tak ho spolu s Nizozemcem Bertem-Janem Lindemanem pohltil peloton přibližně 20 kilometrů před cílem. Tím projel se ztrátou sedmi minut a celkově je 162., zato Štybar si polepšil na 60. místo.

Závěrečný souboj o etapové vítězství se odehrál na motoristickém okruhu Motorland Aragón nedaleko Alcaňizu, kde znovu potvrdil svou spurtérskou formu Němec Degenkolb. Za sebou nechal Itala Eliu Vivianiho a třetího Australana Allana Davise.

"Po nedělním vítězství jsou tato další dvě bonusem, díky kterému se mi závod lépe zvládá. Dnes jsme se v závěru vydali ze všech sil, mohli jste to vidět z rychlosti i z toho, jak jsme byli ve finiši všichni v jedné řadě," popisoval novinářům Degenkolb.

Tým Sky dopředu táhl Bena Swifta, ale na rozdíl od Tour de France Britům taktické manévry na koncích etap nevycházejí. "Odváděli pro Swifta skvělou práci a měl jsem potíže je udržet, ale můj tým to dobře načasoval, dotáhli mě přesně tam, kam jsem potřeboval," chválil Němec spolujezdce z Argosu.

Zato ve Sky přiznali pochybení. "Pracovali jsme pro něho (Swifta), ale nechali jsme ho samotného moc daleko od cíle. Byla to chyba," řekl druhý jezdec průběžného pořadí Christopher Froome, který na Rodrígueze ztrácí deset vteřin a na třetího Španěla Alberta Contadora jich má k dobru 26.