Některé hráče z NHL by zastoupili ti z extraligy, zlobí se Kadlec

19:35
PRAHA - Český tým ani v pátém zápase mistrovství světa nepředvedl výkon, jaký se od něj čekal, i když nad Slovinskem vyhrál 4:2. Drahomír Kadlec, mistr světa z Vídně 1996, je zklamaný především z hráčů z NHL. "Jména ale hokej nedělají," zdůraznil.

Tomáš Fleischmann v souboji se Slovinskem. foto: Reuters

Nečekal jste, že se vítězství českého týmu proti Slovinsku bude rodit snadněji?
Kluci jsou v krizi, uvnitř týmu se něco děje. Je to jedna velká křeč. Při hře pět na pět jsme za celý turnaj dali jediný gól, ostatní jen v přesilovkách a jeden v oslabení. Navíc nejsme schopni se udržet v útočné třetině, jen v početních výhodách. Normálně bychom Slovince měli zavřít ve třetině na tři minuty. Nikdo nejde do brány, ono to tam totiž bolí. Z tohoto prostoru ovšem padají góly, ne z rohu.

Drahomír Kadlec

Hokejbal: Drahomír Kadlec.

Bývalý obránce během kariéry působil v Německu, Finsku či Itálii. Třetí se umístil na olympiádě v Albertville 1992 a je světovým šampionem z roku 1996.

Čím si tu křeč vysvětlujete? Dle jmen je výběr trenéra Aloise Hadamczika silný.
Jména ale hokej nedělají. Působí to na mě tak, že hrají jen tři kluci: Voráček, Hudler a Pavelec. Nemůžou se čekat zázraky od mladíků jako je Hertl a Kovář. Přitom oni dva patří k nejlepším: mají tah na branku, hrozně moc chtějí a jdou do zápasů po hlavě. Z některých hráčů jsem naopak nemile překvapený, ale znovu se budu opakovat: jména nerozhodují.

Souhlasíte s tím, že nejlepším českým hráčem proti Slovinsku byl brankář Pavelec? Mužstvo podržel několika skvělými zákroky.
Suverénně. Nebýt Ondry, výsledek mohl vypadat úplně jinak.

Češi šli do utkání s proházenou sestavou. Překvapilo vás v ní něco? Například Hertl se do hry dostal až po první třetině, kdy z utkání odstoupil Vrána kvůli otřesu mozku.
Zrovna u Tomáše Hertla mě to překvapilo. On si umí vynutit faul a hraje aktivně, měl by nastupovat a ne vysedávat na lavičce, ale to je můj názor. Na něj a Honzu Kováře se ale přece nemůžeme spoléhat, jsou mladí a na první velké akci, stejně ale hrají dobře. Nemůžeme ovšem očekávat, že v každém utkání dají tři góly.

Více o utkání Česko - Slovinsko 4:2

Hertl se zapojil do první útoku k Voráčkovi a Hudlerovi. Obstál podle vás?
Hráli spolu dnes prvně, bylo i vidět, jak mu Kuba Voráček vysvětluje různé herní situace, což si myslím, že je super věc, že chce mladému klukovi poradit. Když takhle budou hrát dál, mohli by si ještě více sednout.

Jak hodnotíte ostatní hráče z NHL? Například Hanzal s Vrbatou začali ve čtvrtém útoku, Fleischmann ve třetím...
Z NHL mají renomé, ale to, jak hrají na šampionátu, tak říkám natvrdo, že by je zastoupili i hráči z extraligy.

Věříte vůbec v postup české reprezentace do čtvrtfinále?
Samozřejmě, že bych jim to přál, ale nyní nás čekají dva silní soupeři. Kanada, o té se nemusíme bavit, ta chce vyhrát skupinu, a Norsko také bojuje o postup, tudíž nám nic nenechá zadarmo. Navíc je ještě hokejovější než Slovinsko.

Anketa

Oznámkujte výkon českých hokejistů v utkání MS, ve kterém porazili Slovinsko 4:2.