Flyers dostali desítku. Asi zvětšili branky, smál se Jágr

8:32
PHILADELPHIA - Další divokou gólovou přestřelku mezi hokejisty Philadelphie a Pittsburghu v prvním kole play off NHL vyhráli hostující Penguins 10:3. V dresu poraženého týmu jednou skóroval český útočník Jakub Voráček, jeho spoluhráč Jaromír Jágr si připsal asistenci a po zápase prohlásil, že se "pokazilo úplně všechno". Dobrou náladu přesto neztratil a v šatně vtipkoval, že někdo asi zvětšil branky. Stav série je 3:1 ve prospěch Letců. Další zápas se hraje v noci z pátku na sobotu v Pittsburghu.

Český hokejista Philadelphie Flyers Jaromír Jágr (vlevo) a Pascal Dupuis z Pittsburghu

Středeční dvoucifernou prohru označil čtyřicetiletý Jágr za "hroznej kotel". "To jsou tyhlety zápasy, kde padá hrozně moc gólů. Hrozně moc gólů z přesilovek, na obou stranách. Ať jsme to my, nebo oni. V jiných sériích, co by za to dali, kdyby byli schopní dát tolik gólů. My bychom se teď ale měli více soustředit na obranu," řekl zkušený útočník.

Letci začali zápas dobře, už v druhé minutě vstřelil útočník Claude Giroux po Jágrově nahrávce první gól. Tým tak poprvé v sérii s Tučňáky od začátku vedl. Zdálo se, že naplní očekávání vyprodané arény Wells Fargo Center a rozhodne na domácím ledě čtvrtou výhrou o postupu. Více než 20.000 diváků v oranžových tričkách se ale nakonec nedočkalo.

Ve čtvrté minutě svým prvním gólem v play off vyrovnal ruský útočník Jevgenij Malkin, na 2:1 pro hosty pak zvýšil Matt Niskanen. Flyers potom sice srovnali a Voráček jim vrátil v 16. minutě vedení střelou do horního rohu branky, ale to byla jejich labutí píseň.

Za několik desítek vteřin vyrovnal ve Filadelfii nenáviděný útočník Pittsburghu Sidney Crosby, který v předchozím nedělním zápase zbil domácí hvězdu Girouxe. V 18. minutě pak Tučňákům vrátil náskok Jordan Staal a první třetina skončila 4:3 v jejich prospěch.

Po přestávce Staal přidal další dvě branky a dovršil hattrick. Pittsburgh v druhé třetině nastřílel celkem pět gólů a zvýšil až na 9:3. Philadelphii nepomohlo, ani když se po páté brance poroučel na střídačku nejistý brankář Ilja Bryzgalov. Ani jeho nástupce Sergej Bobrovskij si kvůli chybující obraně nevedl lépe.

Zklamaní fanoušci Letců tak již po půlce zápasu houfně opouštěli stadion, aby se na potupu od svého regionálního rivala nemuseli dívat. V třetí třetině pak už padl jediný gól, když podruhé skóroval Malkin.

3 3 (1+2)

I čtvrtý zápas mezi Letci a Tučňáky tak přinesl množství gólů, celkem už jich v sérii padlo 45. Jágr pak v šatně vtipkoval, že někdo asi zvětšil branky. "No to je možné, možná by je měli přeměřit," usmíval se v kabině hostů obránce Zbyněk Michálek. Dodal ale, že oba týmy spíše mají dobrou ofenzivu a jdou jim přesilovky.

Zda jsou pro něj takové "divoké" zápasy jako pro útočníka výhoda, Jágr nechtěl hodnotit. "Pokud jsou to přestřelky, tak je víceméně jedno, jakým způsobem hraješ, pokud vyhraješ. Předtím nám to vyhovovalo, dneska nám to moc nevyhovovalo," řekl.

Zalitoval ale, že Letci dodali svému soupeři tak vysokou porážkou moc sebevědomí, síly a energie, kterou Pittsburgh předtím postrádal. Na druhou stranu si ale český útočník myslí, že výsledek 3:1 na zápasy by jeho tým před začátkem play off "bral všemi deseti" a že je nutné se tak i na sérii dívat. Podotkl, že Pittsburgh má vynikající hráče, kteří se jen tak nevzdají. "Prostě nám to jen tak nedají, musíme si to zasloužit," řekl Jágr.

Pittsburghu se na rozdíl od předchozího nedělního zápasu, ve kterém rozhodčí celkem udělili 158 trestných minut, podařilo udržet nervy na uzdě. Naopak Flyers měli s disciplínou problémy a nasbírali 64 trestných minut oproti soupeřovým 36, což byl také podle Jágra hlavní důvod prohry Philadelphie.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Ani čtvrtý zápas série se neobešel bez potyček, byť jich bylo výrazně méně než v neděli. Terčem zřejmě nejhrubšího faulu zápasu byl Michálek, kterého útočník Letců Zac Rinaldo srazil na led a pak praštil rukavicemi do obličeje. "Tvrdší zákroky k hokeji patří, ale takové zákroky na hlavu jsou podle mě zbytečné. Uvidíme, jak se to bude řešit, ale to už není na mně," uvedl Michálek.

Jágr podotkl, že trenéři obou týmů před zápasem řekli, že se šéfovi soutěže Garymu Bettmanovi jejich vzájemná série nelíbí. "Že prý to je spíš takový cirkus než hokej, že nechtějí, aby se tady v tom pokračovalo a že budou pískat každý faul," poznamenal český útočník.

VÝSLEDKY NHL

Východní konference - 4. zápasy:
Ottawa - New York Rangers 3:2 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 28. M. Michálek, 38. Gončar, 63. Turris - 1. Stralman, 7. Callahan. Střely na branku: 31:33. Diváci: 20.340. Stav série: 2:2.

Philadelphia - Pittsburgh 3:10 (3:4, 0:5, 0:1)
Branky: 2. Giroux (Jágr), 16. Timonen, 16. Voráček - 18., 28. a 37. J. Staal, 4. a 45. Malkin, 9. Niskänen, 17. Crosby, 24. Letang, 31. Sullivan, 35. Dupuis. Střely na branku: 25:36. Diváci: 20.172. Stav série: 3:1.

Západní konference - 4. zápas:
Los Angeles - Vancouver 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 14. Kopitar - 25. Edler, 29. Bieksa, 46. H. Sedin. Střely na branku: 44:30. Diváci: 18.409. Stav série: 3:1.