Nejbláznivější debakly historie: 149:0 ve fotbale nebo 92:0 v hokeji

10:15
PRAHA - Belgická ragbyová liga zrovna není tou, kterou by média – a hlavně ta česká – zvlášť sledovala. A přece o jejím nedělním zápase mezi celky Royal Kituro a Soignies referovalo BBC či ESPN. To proto, že ačkoliv se střetly dva týmy, které teď v tabulce dělí jediný bod, zrodila se rekordní porážka v historii ragby. Soignies padlo 3:356!
Fotbal, ilustrační foto

Fotbal, ilustrační foto foto: Reuters

Fotbalový Ivánek by zvolal: „Sfoukli je jak svíčky,“ avšak důvod debaklu je jiný: poražení zápas bojkotovali, protože sudí na něj dorazili o hodinu a půl později, a tak původně vůbec nechtěli hrát. Vedení klubu proti výsledku protestuje, ale člověk si až hříšně říká, jaká by byla škoda tento zápas ze sportovních dějin vymazat.

Jaké další „nášupy“ ve sportovních kronikách najdete?

Fotbal

Byl to taky protest. A taky proti sudím. Sice na zápas madagaskarské ligy dorazili včas, jenže u trenéra klubu Stade Olympique l’Emyrne měli vroubek, když ho v minulosti vykázali na tribunu, a tak svým hráčům dal jediný pokyn: Dávejte si vlastence! Trenéři se mají poslouchat, a tak jich fotbalisté za 90 minut stihli 149. Soupeř zkoprněle stál na své půlce a v roce 2002 vytvořil světový rekord, aniž by se téměř dotkl míče.

VÍCE K TÉMATU

Kdekdo by si myslel, že hrát druhou nigerijskou ligu není žádné terno, jenže... Kluby Plateau United Feeders a Police Machine tolik toužily po postupu do ní, že v posledním kole předvedli uragán. Potřebovali nahnat skóre, proto prvně jmenovaný tým vyhrál 79:0, když ve druhé půlce nasázel 72 gólů. Ten druhý asi neměl formu, a tak si připsal vítězství „jen“ 67:0 (6:0). Asi nepřekvapí, že nakonec nepostoupil ani jeden z nich a hráči všech čtyř celků dostali doživotní distanc.

Hokej

Znáte jihokorejského hokejistu Song Dong-hwana? Asi ne, dokonce i slavným scoutům z NHL unikl, jenže právě on dal v roce 1998 na asijsko-oceánském šampionátu hráčů do 18 let v jediném zápase 31 branek! Jižní Korea tehdy porazila Thajsko 92:0 a z gólu se radovala každých 39 sekund.

Asi – vcelku správně – namítnete: hokej, Asie, a ještě junioři... Tak jen o 10 branek méně daly před šesti lety slovenské hokejistky Bulharkám v kvalifikaci na olympiádu ve Vancouveru. Na střely vyhrály 139:0 a kapitánka týmu Zuzana Moravčíková říkala: „Od padesátky už to byla nuda.“ Mimochodem – v 57. minutě za stavu 0:77 bulharský trenér odvolal brankářku a hrál power-play... Střely se nedočkal.

Basketbal

Za světový rekord je považován 33 let starý výsledek z Asijských her, kde Irák porazil Severní Jemen 251:33. Ovšem v roce 2002 ho mohl trumfnout duel bratislavské Istrobanky v Košicích. Hostující tým dorazil jen s pěti hráčkami. Už po 34 vteřinách se zranila první, v šesté minutě vypadly další dvě a zbylá dvojice po první čtvrtině prohrávala 0:72. Zkraje druhé části se ale vyfaulovala další hráčka, atak sudí duel za stavu 0:78 ukončili...