Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Největší ligový debakl Příbrami v historii. Jablonec ji vypráskal 6:0

17:39aktualizováno  18:57
JABLONEC NAD NISOU - Fotbalisté Jablonce rázně ukončili sérii čtyř ligových zápasů bez výhry, když v dnešním duelu 14. kola deklasovali Příbram 6:0. Pro Středočechy to je největší debakl v historii. Druhým hattrickem v ligové kariéře se blýskl útočník Michal Hubník, po jedné brance přidali Lukáš Třešňák, Ondřej Vaněk a Vít Beneš.

Radost fotbalistů Jablonce, uprostřed je Michal Hubník foto: Mafra - Ota Bartovský

Hlasy po utkání

Roman Skuhravý (trenér Jablonce)
"Prožili jsme těžký týden, ale jsem spokojený s výsledkem i naší hrou do 60. minuty. Do zápasu jsme výborně vstoupili a přestože jsme v posledním zápase inkasovali šest branek, styl naší hry jsme nechtěli měnit. Oproti minulým zápasům jsme konečně začali proměňovat šance, dnes jsme měli nadpoloviční úspěšnost. Po utkání nepropadám euforii, ale věřím, že výsledek, kterého jsme docílili, nám pomůže i ve zbývajících dvou podzimních zápasech. Ty musíme zvládnout."

Michal Hubník (útočník Jablonce)
"Zápas s Příbramí byl důležitý a urvali jsme tři body, které jsme hodně chtěli. Naším záměrem bylo hrát maximálně jednoduše, dávat míče za obranu, což nám vycházelo. Uklidnily nás i rychlé góly a pak už jen hráli svoji hru. Moje tři góly jsou jenom třešničkou, já jsem šťastný za každý, který dám. V naší situaci jsou nejdůležitější tři body." Petr Čuhel (trenér Příbrami): "Věděli jsme, že bude mít Jablonec velkou motivaci. Chtěli jsme hrát aktivně, ale začali jsme sérií neuvěřitelných chyb. Dvakrát jsme inkasovali a tím byl dán průběh zápasu. Po poločase jsme se chtěli zvednout alespoň herně, ale po dalších chybách jsme během pěti minut dvakrát inkasovali a bylo po utkání. Je to debakl nejen výsledkový i herní. Kdo z hráčů snese přísnější měřítko? Hrajeme jako tým a jako tým jsme propadli. Takové chyby, které jsme dělali, se jen tak nevidí. Většina našich inkasovaných gólů do profesionálního fotbalu nepatří.

Hubník po zápase s úsměvem odmítal roli hrdiny a jabloneckého spasitele. "Moje tři góly jsou jenom třešničkou, já jsem šťastný za každý, který dám. V naší situaci jsou nejdůležitější tři body. Dnes můžu jen děkovat spoluhráčům, jak mě nacházeli před brankou soupeře," uvedl Hubník. Jablonec se posunul na sedmou pozici, bodově se na něj může dotáhnout Olomouc, pokud večer zdolá vedoucí Spartu. Příbram venku potřetí za sebou odešla s prázdnou a klesla na předposlední místo.

Před týdnem Jablonec inkasoval šest branek v Plzni, dnes složil stylový reparát a do podobné situace dostal svého soupeře. Na Severočechy zřejmě zapůsobila půlmilionová pokuta, kterou jim po výprasku v minulém kole udělil šéf klubu Miroslav Pelta. Příbram na Střelnici zcela vyhořela a potvrdila, že zápasy v Jablonci jí vůbec nesedí. Při posledních čtyřech výjezdech zde inkasovala hned 18 branek. "Jako tým jsme propadli. Takové chyby, které jsme dělali, se jen tak nevidí. Většina našich inkasovaných gólů do profesionálního fotbalu nepatří," zlobil se trenér Příbrami Petr Čuhel.

O jabloneckém triumfu bylo rozhodnuto už ve 32. minutě, kdy domácí vedli 3:0. V šesté minutě se poprvé trefil Hubník, ve 20. minutě jeho útočný parťák Třešňák a Hubník přidal další zásah o 12 minut později. Hattrick mohl zkompletovat už osm minut před poločasem, kdy nedokázal trefit prázdnou branku po nahrávce aktivního Kubisty. Příbram hrozila jen občas. Domácí gólman Valeš, jenž se do branky vrátil po více než dvouměsíční pauze, měl starosti jen s ránou Tarczala. Střela útočníka Švancary, jenž si připsal 300. ligový start, šla nad. Jablonec, jehož hráče po posledních zápasech stíhala velká kritika, s Příbramí naopak neměli slitování.

Hned po poločase se přesnou hlavičkou blýskl stoper Beneš a pětibrankový náskok zařídil reprezentační záložník Vaněk po akci neudržitelného Hubníka. A to ještě chvíli před tím Třešňák mířil do tyče. Tým trenéra Romana Skuhravého zcela ovládl hru a na branku hostů se valil jeden atak za druhým. Od 60. minuty upadla hra do průměru a domácí dohrávali v poklidném tempu. O vzruch se v 76. minutě znovu postaral Hubník: před brankou si našel další pas Kubisty a mohl slavit hattrick. Prvního se dočkal před dvěma a půl lety ještě v Olomouci, kde si paradoxně třemi trefami vyšlápl na současného zaměstnavatele.

Hubník nebyl daleko od čtvrté trefy, když hlavičkoval do tyče. Kdyby byl Jablonec v koncovce ještě přesnější, mohl útočit na svoji nejvyšší ligovou výhru 8:0, kterou v sezoně 1997/98 potupil České Budějovice. "Oproti minulým zápasům jsme konečně začali proměňovat šance, dnes jsme měli nadpoloviční úspěšnost. Po utkání nepropadám euforii, ale věřím, že výsledek, kterého jsme docílili, nám pomůže i ve zbývajících dvou podzimních zápasech. Ty musíme zvládnout," řekl domácí trenér Skuhravý.

14. kolo první fotbalové ligy

Jablonec - 1. FK Příbram 6:0 (3:0)
Branky: 6., 32. a 76. Hubník, 20. Třešňák, 47. Beneš, 49. Vaněk. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Dobrovolný. ŽK: Krbeček. Diváci: 2022.
Jablonec: Valeš - Zoubele, Kysela, Beneš, Čížek - Kubista, Loučka - Třešňák (78. Vukadinovič), Piták (72. Vošahlík), Vaněk (82. Landovský) - Hubník. Trenér: Skuhravý.
Příbram: Hruška - Krbeček, Hájovský, Zápotočný, Pleško - Mareš, Mašán (80. Krameš), Tarczal, Mišůn, Divíšek (37. Brandner) - Švancara (58. Stratil). Trenér: Čuhel.

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 0:0
Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Urban. ŽK: Gecov - Pašek, Lutonský. Diváci: 4407.
Slavia: Rakovan - Dostál, Škoda, Petrák, Neves - Gecov, Lička - Prošek (46. Koreš), Kisel (69. Škutka), Nitrianský - Juhar. Trenér: Koubek.
Brno: Hladký - Buchta, Košťál, Pernica - Janotka, Zavadil, Fischer, Lutonský (90. Glaser) - Pašek (66. Markovič), Kroupa (83. Husár), Skalák. Trenér: Kotal.