Nedvěd pod drobnohledem: ve čtvrté lajně si odehrál "své"

20:10
SOČI/PRAHA - Druhé vystoupení na olympijských hrách už čeští hokejisté dotáhli do vítězného konce. Lotyšsko sice v průběhu utkání dvakrát vyrovnalo, ale tým Aloise Hadamczika nakonec vyhrál 4:2. Server Lidovky.cz podrobně sledoval výkon nejstaršího českého hráče Petra Nedvěda.

• Známka Lidovky.cz: 3
  • Očima Otakara Janeckého (bronzového olympijského medailisty z Albertville a dvojnásobného mistra československé ligy): "Jedná se o vynikajícího hráče, ale na olympiádě je v hrozně těžké situaci. Má tam úplně odlišnou roli, než na kterou je zvyklý. V extralize kolikrát odehraje skoro třicet minut na zápas, tady je na ledě jen párkrát. Zvlášť teď proti Lotyšům, kdy hrál až ve čtvrté formaci. Rozhodně však není hráčem, co by zaostával."

Dvaačtyřicetiletý Nedvěd se první utkání proti Švédsku začal ve čtvrtém útoku po boku Eliáše a Erata. Jenže v utkání, které Češi prohráli 2:4, byl jeho výkon hodnocen jako jeden z nejhorších. Proti Lotyšsku tak nastupoval ve čtvrté formaci s Frolíkem a Hanzalem. Tudíž na ledě nedostal příliš prostoru.

Odehrál necelých dvanáct minut, ale hlavně si připsal asistenci u důležitého čtvrtého gólu. Moc toho ale vzhledem k povinnostem čtvrtého útoku nepředvedl, i když byl členem druhé přesilovkové pětky.

Nedvědovy momenty v utkání

• 7. minuta. Dostal přihrávku z rohu a hned pálil. Jeho střele z mezikruží však scházela razance i přesnost. Mířila doprostřed lotyšské branky, kterou hájil Masalskis.
  • 9. minuta. Při početní výhodě u pravého mantinelu dlouho držel puk na hokejce, ale žádnou překvapivou přihrávku nevymyslel.
  • 32. minuta. Nedvěd šikovně nahazoval puk před branku, kde ho tečoval Hemský. Masalskis si s tím ale poradil.
  • 38. minuta. Tentokrát už jeho nahození skončilo v brance. Masalskis jeho pokus vyrazil, k první dorážce se dostal Hanzal, ke druhé Židlický. Ten už kotouč zasunul do prázdné klece. Česko se ujalo vedení 4:2.
  • 40. minuta. Nedvěd si najel za Lotyšskou obranu, dlouhý pas podél mantinelu se ale k němu nedostal.
  • 51. minuta. Po lobu Židlického z obranného pásma se dostal před Masalskise Hanzal, nebyl však v ideální střelecké pozici. Proto hledal u druhé tyče Nedvěda, toho však lotyšští beci odzbrojili.