Nedvěd hrál se zlomenou čelistí: Všichni mě odrazovali

0:29
LIBEREC - Už před operací hlásil, že se chce brzy vrátit. Kapitán hokejové reprezentace a Liberce Petr Nedvěd (39) však k ostrému zápasu nastoupil pouhý týden po operaci zlomené čelisti. V prestižním duelu v rámci 29. kola s pražskou Spartou o sobě dal náležitě vědět, byl u všeho důležitého.

Liberec (Petr Nedvěd) foto: ČTK

V páté minutě se nechal vyloučit za hákování a Sparta přesilovku rychle využila. Ve 52. minutě však "hřích" odčinil, když se střelou zblízka postaral o vyrovnání. V prodloužení zrovna skákal na led, když o výhře Pražanů 2:1 rozhodl Yorick Treille.

Po rozbruslení jste říkal, že to půjde. Šlo to?
Ano, vydržel jsem celý zápas. Pár střetů bylo, takže čelist párkrát zabolela. Ale celoobličejový kryt vydržel.

Několikrát jste si ho však upravoval. Byl s ním nějaký problém?
Ne, jen na něj nejsem zvyklý. Když se plexi hnulo, tak jsme ho zase dal zpět. Žádný velký problém to nebyl.

PSALI JSME:

Ještě v neděli jste měl problémy s dýcháním. Jak jste se cítil nyní?
Už to bylo lepší. V pondělí mi z pusy vytáhli dvě gumičky, které držely čelist u sebe. Kvůli tomu jsem nemohl pusu moc otevírat a měl i problémy s dýcháním.

Sparta skórovala po vašem vyloučení. Cítil jste pak větší motivací dát gól?
Tak je jasné, že když soupeř využije hned první přesilovku, tak to není příjemné. Pak jsme měli šance i my, ale bohužel jsme je nevyužili. A to i když jsme nehráli naše přesilové hry vůbec špatně. Soupeři zachytal dobře brankář.

Vyloučení přišlo ve druhém vašem střídání, hned v dalším vám zase ujeli dva sparťané. Neměl jste v tu chvíli chuť skončit?
To vůbec ne. Tyhle situace vyplynuly ze hry. Vylučovaný jsem byl i před operací...

Máte pocit, že vaše účast týmu pomohla?
To ať posoudí jiní. Já jsem rád, že jsem mohl hrát. Před zápasem bylo hodně otazníků.

Když jste si zlomil čelist, kdy jste myslel, že se vrátíte na led?
Přemýšlel jsem tak o čtyřech pěti týdnech. To, že můžu hrát po týdnu, je tak pro mě milým překvapením.

Odrazoval vás někdo od toho, abyste nastoupil i s nesrostlou čelistí?