6. ledna 2012 21:26 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nedvěd hattrickem sestřelil
Slavii. Ta se dál topí v krizi

Liberec (Nedvěd). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Liberec (Nedvěd). | foto: ČTK
LIBEREC Hokejisté Liberce porazili ve 36. kole extraligy pražskou Slavii 4:1 a po jedenácti zápasech získali tři body. Zasloužil se o to zejména kapitán Petr Nedvěd, autor tří branek. Slavia po porážce klesla na předposlední místo tabulky.

Utkání začalo lépe pro Severočechy, kteří šli již ve druhé minutě do vedení. Na trestnou putoval hostující Kalus a přesilovou hru využil střelou do horního růžku kapitán Bílých Tygrů Nedvěd, jenž se trefil poprvé od zranění dolní čelisti.

Liberec - Slavia 4:1

Branky a nahrávky: 2. Nedvěd (Trončinský), 26. Nedvěd (Trončinský, Dušek), 55. Nedvěd (Čakajík), 56. Kica (Urban, Čakajík) - 22. Krenželok (Kalus, Micka). Rozhodčí: Homola, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:0. Diváci: 5911.

Severočeši byli aktivnější a rychlým pohybem postupně získávali převahu. Zvýšit jejich náskok mohl Bartovič, ale v přečíslení netrefil branku. Při přesilové hře pět na tři pak mohl skórovat Víšek do prázdné branky, jenže puk poslal do boční sítě. V závěru periody stálo při gólmanovi hostujícího celku Furchovi štěstí, když Výtisk nastřelil pouze tyč.

Nástup do prostřední části hry vyšel naopak lépe Pražanům. Krenželok vypálil z mezikruží a jeho střelu si srazil za Pincova záda lehkou tečí domácí Štich. Liberec ale toužil opět po vedení. To přišlo v čase 25:19. V přesilové hře zafungovala opět spolupráce Trončinský a zakončující Petr Nedvěd, Liberec vedl 2:1.

Ve 30. minutě měl na holi gól Vantuch, ale Furch ho v jeho sólu vychytal. Domácí dál Slavii mačkali a při dorážce Duška pomohla Furchovi konstrukce branky. O chvilku později vystartoval z trestné lavice Krenželok. V jasné příležitosti ale sám před Pincem trefil pouze jeho pravou tyč.

Slavia měla na začátku závěrečné třetiny velkou šanci ke srovnání skoré, když se souběžně odporoučeli na trestnou Štich s Bartovičem. Ve dvouminutové přesilové hře pět na tři trefil ale Vondrka pouze tyč. Hostům ale početní výhoda pomohla a Liberec byl první polovinu třetiny neustále pod tlakem.

Utkání se tak rozuzlilo pět minut před koncem. Od modré napřáhl v další přesilovce Nedvěd a zkompletoval hattrick. O necelou minutu později se ke kotouči dostal Kica a střelou na lapačku prostřelil Furcha, který počtvrté v utkání kapituloval. Bílí Tygři si svůj náskok už pohlídali a došli si po pěti domácích porážkách pro vítězství.

VÝSLEDKY 36. KOLA

HC Kometa Brno - HC Mountfield České Budějovice 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Holec, 29. Kováčik (Divíšek, Tomáš Svoboda), 46. Divíšek (Jakub Svoboda), 51. H. Zohorna (Kováčik, Koreis). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Bejček, Charvát. Vylučení: 6:5, navíc Vašíček (Brno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6869.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Gawryletz (Gulaši), 32. Skladaný (Gründling), 42. Zaťovič (Mikeska, Lučka), 53. T. Sýkora (Kuběna, Zucker) - 60. Hamrlík (Galvas, Ledška). Rozhodčí: Hodek, Kalivoda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:8, navíc Gřegořek (K. Vary) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3214.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Jánský (Kousal, Buchtele), 8. Píša (Kolář I), 9. Kolář II (Somík, T. Zohorna), 22. Jánský (Buchtele), 49. Koukal (Píša, Starý) - 2. Hovorka (Dragoun), 31. Patera (Kalla, Posmyk). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Lederer, Barvíř. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. Diváci: 8105.

HC Plzeň 1929 - HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Marušák (Kaberle), 27. M. Heřman z trest. střílení, 27. Stránský (Johnson), 59. Duda (Martin Straka) - 40. Jenáček (Hanzl, Stříteský). Rozhodčí: Hribik, R. Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 9:5, navíc Černošek (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7940.

HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Štefanka (Walker, Kasík), 29. Pohl (Kasík), 52. Kucsera (Walker, Voráček), 59. Klimek (Pohl) - 44. Mikulík (D. Výborný). Rozhodčí: Hradil, A. Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 4404.