Necid rozhodl derby s Bohemians a Slavia už není na sestup

22:13
PRAHA - Fotbalisté Slavie ve vršovickém derby vyhráli 1:0 na hřišti Bohemians 1905 a vzdálili se na tři body sestupovému pásmu. Naopak "Klokani" se po 26. kole první ligy propadli na poslední místo s dvoubodovou ztrátou na záchranu. Svěřenci Nizozemce Alexe Pastoora díky gólu Tomáše Necida ve vyprodaném Ďolíčku triumfovali poprvé od srpna 1999.

Fotbalisté Slavia se radují po výhře nad Bohemians 1905 foto: MAFRA - František Vlček

První zajímavou možnost měla ve čtvrté minutě Slavia. Vošahlík se prodíral do šestnáctky, ale špatně si zpracoval míč a vracející se obránce Cseh ho stihl včas odstavit.

V 16. minutě už hosté uspěli. Vošahlík z levé strany našel před brankou nepokrytého Necida, který střelou k tyči s přehledem překonal gólmana Havránka. Kmenový útočník CSKA Moskva dal druhý gól po jarním návratu do Slavie a po 316 minutách ukončil ligový střelecký půst svého mužstva.

Úvodní slušné tempo hry poté opadlo a dva nejméně produktivní týmy tabulky postrádaly přesnost i nápad. Ve 36. minutě zkusil štěstí z dálky domácí Hora, brankář Černý však jeho střelu bez problémů chytil. Na druhé straně ani Juhar nepřekvapil Havránka.

Bohemians vstoupili do druhého poločasu aktivněji. Bartek po individuální akci vystřelil nad břevno a chvíli poté Lietava trefil jen boční síť. "Klokani" se v koncovce trápili i nadále, mezi tři tyče se nevešla ani rána bývalého kapitána Slavie Brabce.

Fanoušci Slavie přichází na stadion Bohemians

Hosté se v závěru utkání soustředili především na defenzivu. To se jim málem nevyplatilo v 76. minutě, když tečovaná střela střídajícího Litevce Kuklyse jen těsně minula tyčku.

Slavia nakonec těsný náskok udržela a ukončila sérii pěti kol bez vítězství. Po pěti ligových utkáních také naplno bodovala venku.

26. kolo první fotbalové ligy:

• Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha 0:1 (0:1)
    Branka: 16. Necid. Rozhodčí: Příhoda - Mencl, Vysloužil. ŽK: Vošahlík, Necid, Lička, Piták, Hrubý (všichni Slavia). Diváci: 5000 (vyprodáno).
  • Baumit Jablonec - Vysočina Jihlava 3:0 (0:0)
    Branky: 63. Beneš, 69. Doležal, 71. Čížek. Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Zeman. ŽK: Fantiš, Hubník, Novák - Kosak, Přeučil. Diváci: 2886.
  • Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:1)
    Branky: 90.+2 Šumbera - 16. Zahustel. Rozhodčí: Franěk - Kříž, Pochylý. ŽK: Hyčka - Bořil, Dosoudil. Diváci: 3076.