Dněpropetrovsk s Mazuchem a Laštůvkou je v semifinále EL, dál jde i Sevilla

23:24
PRAHA - V semifinále fotbalové Evropské ligy se představí Neapol, Fiorentina, Dněpropetrovsk, s českými zástupci Janem Laštůvkou a Ondřejem Mazuchem, a také obhájce titulu Sevilla. Té sice boj o postup v odvetě čtvrtfinále zkomplikoval brankář Beto velkými chybami, ovšem Sevilla v Petrohradu nakonec uhrála remízu 2:2 a po domácí výhře 2:1 prošla dál.

Fotbalisté Sevilly oslavují vstřelenou branku do sítě Zenitu Petrohrad. foto: Reuters

Sevilla v Petrohradu začala ideálně, když už po pěti minutách dostala výhodu pokutového kopu za zbytečný faul Neta a Bacca poslal hosty do vedení.

Jenže hned v úvodu druhé půle chyboval zkušený brankář Beto. Šatovův plachtící míč neudržel a dotírající Rondón ho snadno z metru dorazil do branky.

Beta to ovlivnilo, chvíli nato chyboval při odkopu a od Rondóna se míč málem odrazil do branky. Nejistoty gólmana se rozhodl využít Hulk, který skvělým nákopem ze 40 metrů zaskočil Beta a od břevna se míč odrazil za čáru, navíc ho ještě dorazil Rondón.

V tu chvíli by se prodlužovalo, Petrohrad měl navíc další šance, ovšem pět minut před koncem přišel brejk Sevilly a Gameiro jí vystřelil postup.

Real doma vydřel vítězství a v Lize mistrů postupuje, slaví i Juventus

Nejsnazší cestu do semifinále měla Neapol, která první zápas ve Wolfsburgu vyhrála 4:1 a doma nedovolila komplikaci. I když se Wolfsburg aktivně snažil vykřesat naději, v 50. minutě definitivně rozhodl o postupu Italů Callejón.

Navíc zvýšil Mertens a Wolfsburg už pak jen srovnal na konečných 2:2. Neapol se tak v semifinále objeví poprvé od roku 1989, kdy vyhrála Pohár UEFA.

V semifinále se představí dva italské celky, postup totiž vydřela i Fiorentina. Ta v prvním utkání na hřišti Dynama Kyjev remizovala 1:1 a v domácí odvetě vyhrála 2:0. Kyjevu situaci výrazně zkomplikoval útočník Lens, který ve 40. minutě simuloval penaltu, dostal druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Navíc hned záhy nato poslal do vápna Kyjeva ostrý střílený centr Joaquín, útočník Gomez se štěstím tečoval míč do branky a poslal Fiorentinu do vedení. To v nastavení ještě potvrdil Vargas.

Nejtěsnější byl souboj Dněpropetrovsku a Brugg. Domácím znovu chyběl zraněný Mazuch a gólman Laštůvka sledoval snažení spoluhráčů z lavičky. Vyrovnaný souboj, který před týdnem začal remízou 0:0, rozhodl jediný gól, o který se střelou z hranice vápna postaral Šachov osm minut před koncem.

Bruggy si nedokázaly poradit s domácí obranou a za celý zápas nevystřelily na branku. Dněpropetrovsk slaví první postup do semifinále evropského poháru v historii.

Odvety čtvrtfinálových zápasů Evropské ligy

Zenit Petrohrad - Sevilla 2:2 (0:1)
Branky: 48. Rondón, 72. Hulk - 6. Bacca z pen., 85. Gameiro. Rozhodčí: Rizzoli (It.). První zápas: 1:2, postoupila Sevilla.

Dněpropetrovsk - Club Bruggy 1:0 (0:0)
Branka: 82. Šachov. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). První zápas: 0:0, postoupil Dněpropetrovsk.

Fiorentina - Dynamo Kyjev 2:0 (1:0)
Branky: 43. Gomez, 90.+4 Vargas. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). ČK: 40. Lens (Dynamo). První zápas: 1:1, postoupila Fiorentina.

Neapol - Wolfsburg 2:2 (0:0)
Branky: 50. Callejón, 65. Mertens - 71. Klose, 73. Perišič. Rozhodčí: Cakir (Tur.).První zápas: 4:1, postoupila Neapol.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...