Neapol deklasovala Inter a vede italskou ligu

22:50
ŘÍM - Fotbalisté Interu Milán v italské lize prohráli 0:3 doma s Neapolí. V dosavadních pěti zápasech nasbírali jen čtyři body a s jedenácti inkasovanými brankami mají nejhorší obranu v soutěži. Neapol na San Siru jednoznačně dominovala a nejméně do neděle se propracovala do čela Serie A. V druhém dnešním zápase AS Řím porazilo Atalantu Bergamo 3:1.

Inter Málán - Neapol (Hamšík) foto: Reprofoto

Kouzlo nového trenéra Ranieriho na lavičce Interu vydrželo jen dvě utkání, proti Neapoli dnes jeho svěřenci vyhořeli. Ve 41. minutě přišli "Nerazzurri" o vyloučeného záložníka Joela Obiho, po jehož zákroku na hranici pokutového území na Christiana Maggia nařídil rozhodčí penaltu. Z jedenácti metrů neuspěl Slovák Marek Hamšík, dorážkou ale přece jen uklidil míč do sítě Hugo Campagnaro.

Oslabený Inter neměl sílu na zvrat a nakonec inkasoval ještě dvakrát. V závěru výborné akce hostů napřed přeloboval brankáře Júlia Césara Maggio, poslední úder zasadil Interu Hamšík, který přelstil ofsajdovou past a bez problémů zakončil. Neapol díky tomu vede tabulku, řada klubů má však nedělní zápas k dobru.

Za AS řádí posila z Barcelony

Fotbalisté AS Řím podruhé v řadě zvítězili a vůbec poprvé v sezoně dali v soutěžním utkání víc než gól. Domácí výhra 3:1 nad Bergamem posunula tým trenéra Luise Enriqueho na 4. místo tabulky, kde má osm bodů, stejně jako druhý Juventus a třetí Udine.

Ve 20. minutě otevřel svůj gólový účet v Římě útočník Bojan Krkic, za kterého v létě italský klub zaplatil Barceloně 12 milionů eur (293 milionů korun). Na jednadvacetiletého španělského fotbalistu pak za jedenáct minut navázala další z nových posil Pablo Osvaldo.

Atalanta, která by se po dnešním programu dělila s Neapolí o první místo nebýt šestibodového odpočtu kvůli korupci, snížila ve 48. minutě díky Germánu Denisovi. Avšak vyrovnání se na hřišti favorita nedočkala, na konečných 3:1 naopak upravil Fábio Simplício.