NBA: Washington vyhrál i v Denveru, Satoranský pomohl třemi body

8:43
NEW YORK - Basketbalisté Washingtonu vyhráli v NBA i druhé utkání z pětizápasové série po venkovních palubovkách. Den po triumfu ve Phoenixu zvítězil třetí tým Východní konference v Denveru nad Nuggets 123:113. Tomáš Satoranský k 39. vítězství Wizards v sezoně přispěl za čtyři minuty hry třemi body a jedním ziskem míče.

Český hráč Washington Wizards Tomáš Satoranský se rozcvičuje před zápasem basketbalové NBA s New York Knicks, který se hrál 31. ledna ve Washingtonu. foto: ČTK/AP

Proti oslabenému soupeři, kterému chyběli Nikola Jokič, Danielo Gallinari a Kenneth Faried, táhlo Washington duo největších hvězd. Kapitán John Wall si připsal 30 bodů a deset asistencí, Bradley Beal přidal 23 bodů a zpoza trojkové čáry minul jen dva střelecké pokusy. O dalších 22 bodů se postaral Otto Porter.

„Bylo důležité, že jsme dokázali diktovat tempo. Myslím, že se nám to povedlo a odvedli jsme dobrou práci, i když v obraně jsme několikrát špatně spolupracovali a to nás málem o to vítězství připravilo. Nicméně jsme prokázali zkušenosti, dobrou pohodu a utkání nakonec celkem v klidu zvládli,“ řekl novinářům Beal.

NBA: Satoranský při českém večeru pomohl Washingtonu otočit zápas

Po 11 bodech přidali zbylí členové základní pětky Marcin Gortat a Markieff Morris, který duel po nakopnutí protihráče a druhém nesportovním faulu nedohrál. Ze střídajících hráčů dal deset bodů Bojan Bogdanovič.

Satoranský se dostal do hry na začátku druhé čtvrtiny a jediné body trefil v 16. minutě, když proměnil střelu za tři body. Další sekundy na hřišti pak přidal ještě v samém závěru utkání. Další duel čeká Washington v pátek v Sacramentu.

Uspěl rovněž čtvrtý tým východní tabulky Toronto, které v New Orleans porazilo Pelicans 94:87. Domácí navíc přišli už v první půli o Anthonyho Davise, který si poranil zápěstí.

Ani osmadvacetibodový náskok z druhé čtvrtiny nestačil na vítězství Sacramentu na palubovce San Antonia. Spurs se i bez Kawhiho Leonarda radovali po kolektivním výkonu z vítězství 114:104 díky obratu ve čtvrté části. Svěřenci kouče Gregga Popoviche navíc triumfovali podeváté za sebou a poosmnácté v řadě dosáhli v sezoně na 50 výher.

Boston po dvou porážkách zabral a odvezl si z Kalifornie cenný skalp lídra NBA Golden State Warriors (99:86). Nejlepšími střelci zápasu byli s 25 body hostující Isaiah Thomas a domácí Klay Thompson.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.