Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

NBA: Washington se Satoranským vybojoval druhou výhru v sezoně

7:45
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu s Tomášem Satoranským se v NBA po dvou porážkách v řadě dočkali druhého vítězství v sezoně, na domácí palubovce porazili Boston 118:93. Český reprezentant odehrál v dresu Wizards 31 minut a 33 sekund, během nichž dal čtyři body a připsal si stejný počet doskoků a asistencí.

Tomáš Satoranský v dresu Washington Wizards. foto: ČTK

Trápící se Washington tentokrát vletěl na svého soupeře od začátku a první čtvrtinu ovládl 34:8. Satoranský šel poprvé na hřiště v 8. minutě a hrál až do konce poločasu. Poté se do hry vrátil tři minuty před koncem třetí části a už nestřídal.

Čtvrtý Čech, který okusil NBA, proti Celtics proměnil dvě ze šesti střel z pole. Čtyřmi doskoky a stejným počtem asistencí si posunul svá dosavadní maxima v těchto kategoriích. V hodnocení plus/minus skončil s jedním záporným bodem a tentokrát byl jen jedním ze dvou hráčů Wizards, kteří dohráli s negativní bilancí.

Washington k druhé výhře v sezoně dovedl Otto Porter Jr. s 34 body a 14 doskoky. Utkání nedohrály obě hvězdy Wizards. Bradley Beal se smolně zranil po uklouznutí ve třetí části a John Wall byl podruhé v řadě vyloučen. Předtím ale stihl nastřílet 19 bodů, o bod méně během sedmnácti minut stihl Satoranského konkurent na rozehrávce Trey Burke.