Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

NBA: Basketbalisté Washingtonu v bitvě o třetí místo porazili Toronto

8:40
TORONTO - Basketbalisté Washingtonu zvítězili v přímém souboji o třetí místo ve Východní konferenci NBA na hřišti Toronta 105:96. Tomáš Satoranský odehrál 17 minut, během nichž nasbíral jeden bod, pět doskoků, tři asistence a jeden zisk. Wizards porazili Raptors po osmi předchozích vzájemných nezdarech. Ve středečním programu také druhý tým Východu Boston porazil lídra konference z Clevelandu 103:99.

Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu Wizards (v bílém) foto: ČTK/AP

S Wizards do Kanady ještě neodcestoval čerstvě angažovaný rozehrávač Brandon Jennings a v letadle kvůli osobním důvodům scházel i Trey Burke, takže Satoranský dostal šanci už ke konci první čtvrtiny. A tentokrát to byli právě hráči z lavičky, kteří položili základ k úspěchu.

Svůj dosud nejlepší výkon v dresu Washingtonu předvedl Bojan Bogdanovič, jenž proměnil šest ze sedmi trojkových pokusů a zaznamenal 27 bodů. Bradley Beal přidal 23 a John Wall k 12 bodům připojil 13 asistencí. Torontu nestačilo 24 bodů DeMara DeRozana, ani 22 bodů a 12 doskoků Sergeho Ibaky.

NBA: Basketbalisté Washingtonu zdolali lídra NBA Golden State

Isaiah Thomas v poslední minutě proměnil dva trestné hody, jimiž posunul Boston do vedení 101:99, Cleveland v útoku neproměnil dvě střely a Jae Crowder v závěru dalšími dvěma šestkami stvrdil vítězství nad obhájci titulu. Thomas k výhře přispěl 31 body. Lídr Clevelandu LeBron James si připsal triple double za 28 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí.

První výhru od příchodu DeMarcuse Cousinse slaví New Orleans, které porazilo Detroit 109:86. Cousins se však na vítězství nepodílel, protože si odpykával trest za příliš velký počet technických chyb v sezoně. Anthony Davis k výhře pomohl 33 body a 14 doskoky.

Nejdramatičtější koncovku z 11 středečních zápasů viděli diváci v San Antoniu, kde o výhře Spurs 100:99 nad Indianou rozhodl Kawhi Leonard střelou z odskoku 2,4 sekundy před koncem. Leonard byl s 31 body a 10 doskoky jediným dvouciferným střelcem základní pětky Spurs.

Čtvrtý triple double v kariéře, ale také za posledních 30 dnů, nasbíral denverský pivot Nikola Jokič. Srbský talent přispěl k výhře 110:98 nad Milwaukee 13 body, 14 doskoky a 10 asistencemi.

Po šestnácti prohrách v řadě skončila černá série Brooklynu. Nejhorší tým soutěže zvítězil v Sacramentu 109:100.

Dětský šampon, který neštípe v očích: Přečtěte si!

40 uživatelů eMimina se pustilo do testování jemného šamponu KIND od značky Mádara, který je vhodný pro miminka už od prvních dnů. Jak si šampon...