Nashville vyhrál a přerušil sérii čtyř porážek

9:19
EDMONTON (Kanada) - Hokejisté Nashvillu zvítězili v pondělním utkání NHL na ledě Edmontonu 2:1, a přerušili tak sérii čtyř porážek. Rozhodující gól vstřelil sedm a půl minuty před koncem třetí třetiny přesnou ranou z mezikruží Nick Spaling.

Radost hokejistů Nashvillu, kteří v NHL přerušili sérii porážek foto: ČTK

"Byly to ale zbytečné nervy až do konce. Ve druhé třetině jsme měli snad čtrnáct nebo patnáct gólových šancí, ale skóre pořád zůstávalo 1:1," poznamenal trenér Predators Barry Trotz, jehož svěřenci přestříleli soupeře v poměru 31:18. "Jsem rád, že jsme podali už mnohem lepší výkon. Hráli jsme s větším důrazem," dodal Trotz.

V prvních dvou vzájemných zápasech v sezoně přitom jasně dominovali Oilers a oba vyhráli s celkovým skóre 9:3. A i do pondělního duelu vstoupili lépe a v 8. minutě se ujali vedení zásluhou gólu Jordana Eberleho. Třiadvacetiletý švédský nováček Anders Lindbäck v brance Nashvillu už pak ale neinkasoval a vychytal své první vítězství v sezoně.

"V předchozích dvou duelech se nám vůbec nedařilo. Tentokrát jsme proto moc chtěli vyhrát. Dali jsme si hlavně záležet, abychom zastavili jejich ofenzivu, a to se nám, myslím, podařilo dokonale," prohlásil útočník Shea Weber, jenž v polovině zápasu vyrovnal v přesilové hře.

Colorado doma prohrálo už podesáté z třinácti zápasů

Neúspěšnou bilanci na vlastním hřišti nedokázali vylepšit hokejisté Colorada, kteří podlehli Dallasu 1:3. Avalanche si tak připsali už devátou porážku z třinácti domácích zápasů, v nichž dohromady vstřelili pouhých 24 gólů. "Nemůžeme se prostě trefit," povzdechl si český útočník a kapitán mužstva Milan Hejduk.

"Asi držíme hokejky moc křečovitě. Pravdou je, že si nevytváříme moc šancí. Měli jsme dnes 36 střel, ale nedá se říct, že bychom měli mnoho opravdových gólových příležitostí," přiznal Hejduk. Trápí se hlavně i on sám. Od chvíle, co v polovině listopadu dostal kapitánské céčko, nedal v sedmi zápasech ani gól a mužstvo pětkrát prohrálo.

Dobře na tom není ani jeho český spoluhráč obránce Jan Hejda, který byl na ledě při jednom inkasovaném gólu a patří mu předposlední místo v celé NHL s 16 zápornými body v hodnocení plus/minus.

Čtvrté čisté konto v sezoně vychytal Jonathan Quick a zejména jeho zásluhou vyhrálo Los Angeles 2:0 nad San Jose. Quick zlikvidoval všech 33 střel Žraloků a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Jedním gólem přispěl k výhře Kings Mike Richards, který se tak trefil poosmé z posledních deseti zápasů.

Naopak střelecky naprázdno vyšel v devátém utkání po sobě český útočník v dresu San Jose Martin Havlát. Během této neúspěšné série si připsal jedinou asistenci a celkově má na kontě v 17 zápasech jeden gól a osm přihrávek.

Výsledky NHL

Minnesota - Tampa Bay 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 28. Clutterbuck, 38. Bouchard, 60. M. Koivu - 26. Stamkos. Střely na branku: 24:33. Diváci: 16.628.

Los Angeles - San Jose 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 9. Moreau, 25. M. Richards. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.118.

Edmonton - Nashville 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 8. Eberle - 32. Weber, 53. Spaling. Střely na branku: 18:31. Diváci: 16.839.

Colorado - Dallas 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 57. Porter - 55. a 60. Ryder, 16. Nystrom. Střely na branku: 36:35. Diváci: 12.015.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.