Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Nádherný zápas na San Siru rozhodl dvěma góly Rooney, Real prohrál

22:46
PRAHA - Trochu v pozadí Zimních olympijských her se dnes rozjely osmifinálové boje v Lize mistrů. Rozhodně ale krásnými okamžiky ani jeden ze dvou zápasů nešetřil. Především na San Siru vyděli diváci parádní fotbalové představení, se šťastnějším koncem pro hostující Manchester United. "Rudí ďáblové" vyhráli na půdě AC Milán 3:2. Ve druhém zápase překvapivě podlehl hvězdný Real Madrid na hřišti Lyonu 0:1.

Rooneyho radost. foto: Reuters

Sportovní fanoušci dnes museli řešit velké dilema. Zůstat věrni bojům zpod pěti kruhů ve Vancouveru nebo dát na dvě hodiny přednost nejprestižnější fotbalové klubové souteži světa? Ti, co se rozhodli pro druhou variantu, rozhodně neprohloupili.

Ronaldinho a Beckham se radují z gólu.

Především souboj titánů na San Siru mezi AC Milán a Manchesterem United nabídl skutečnou reklamu na fotbal. Oba týmy postupně předvedli maximum ze svého především ofenzivního potenciálu. Domácí, za které nastoupil také David Beckham (poprvé v kariéře proti Manchesteru United), šli rychle do vedení zásluhou parádního voleje Ronaldinha.

United však ještě do poločasu snížili, když se šťastně trefil veterán Scholes. A ve druhém poločase dvakrát milánskou obranu zle vyučil Wayne Rooney, který tak potvrdil svou fantastickou formu. Především jeho druhá branka, kdy nejdřívě sklepl hlavičkou míč před vápnem na Carricka, rychle si naběhl mezi oba stopery a následně poslal centr svého spoluhráče do sítě, byla skutečnou fotbalovou lahůdkou.

Radost fotbalistů Lyonu.

Tou ovšem byla i odpověď domácích pět minut před koncem. Skvěle hrající Ronaldinho našel na malém vápně Seedorfa a nizozemský internacionál patičkou nedal svému bývalému reprezentačnímu parťákovi Van der Saarovi v brance Manchesteru šanci. Více již domácí nestihli, na zaslouženou remízu 3:3 již nedosáhli a do odvety tak půjde ve výrazně lepší výchozí pozic ostrovní celek.

Ve druhém zápase tolik branek nepadlo, o to větší překvapení způsobil konečný výsledek. Olympique Lyon, který se v domácí soutěži trápí, si vyšlápl na hvězdný Real Madrid v čele s Ronaldem a Kaká. O tom, že od madridské odvety půjde s náskokem francouzský celek, rozhodl těsně po přestávce Jean II Makoun.

Osmifinále Ligy mistrů - první zápasy

AC Milán - Manchester United 2:3 (1:1)
Branky: 3. Ronaldinho, 85. Seedorf - 66. a 74. Rooney, 36. Scholes. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: 90.+3 Carrick (Manchester).

Olympique Lyon - Real Madrid 1:0 (0:0)
Branka: 47. Makoun. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).