Nádherné finále Czech Open: florbalisté Pixba vyhráli přestřelku 10:9

17:32aktualizováno  17:49
PRAHA - Florbalisté Pixba vyhráli pošesté Czech Open. Strhující finále 18. ročníku největšího florbalového turnaje světa musel za stavu 9:9 rozhodnout až penaltový rozstřel. Rozhodující nájezd proměnil ve třetí sérii Johansson.

Hráči Pixbo Wallenstam se radují z vítězství na Czech Open. foto: ČTK

Florbal opět ukázal, v čem tkví jeho krása a proč patří mezi nejrychleji se rozvíjející se sporty. Ve švédském finále největšího turnaje světa - pražském Czech Open - zvítězil populární celek Pixbo Wallenstam nad Siriusem 10:9 až v penaltovém rozstřelu a získal tak svůj šestý titul při deváté účasti na turnaji. A to přitom po první třetině prohrával 1:5...

Zatímco "Lišky" se do finále probojovaly vcelku s přehledem po semifinálové výhře 5:1 na Dahlenem, hráči Siriusu IBK přehráli obhájce prvenstvi z Falunu až 5:4 po nájezdech. A s euforíí, kterou končili semifinále, vstoupili "Bílí" také do finále turnaje. Již v první minutě vedli 1:0, v polovině první třetině po dvou chybách mladého gólmana Pixba 4:0 a když soupeř snížil zásluhou Nilssona na 1:4, ihned opět odskočili na čtybrankový rozdíl.

OHLASY

"Za stavu 1:5 po první třetině jsme neměli co ztratit, pak to bylo 6:6 a rychle jsme zase dvakrát inkasovali, ale ještě tři vteřiny před koncem jsme vedli," řekl útočník Pixba Daniel Calebsson.

"Začali jsme dobře, ale druhá třetina byla z naší strany hrozná a tam jsme zápas asi ztratili," litoval Billy Nilsson, který se trefil jako jediný ze svého týmu i v rozstřelu.

Jenže mohutně podporovaný tým Pixba většinou fanoušků v hokejové hale pražské Sparty na Výstavišti se nevzdával a postupně umazával svoji ztrátu a po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 6:5 pro Sirius. Navíc na začátku třetí třetiny pětinásobní šampioni Czech Open vyrovnali, jenže další dvě slabší chvilky v obraně Pixba opět pomohly do dvoubrankového trháku Siriusu - ve 48. minutě zvyšoval na 8:6 svým třetím gólem v zápase Sandkvist.

V té chvíli již byl překonán finálový střelecký rekord Czech Open (12 branek) a zdaleka ještě nebyl konec. V 57. minutě bylo opět srovnáno - 8:8 zásluhou Henrikssona a Roséna a druhý jmenovaný poslal Pixbo po hrubé chybě jednoho z beků v čase 58:20 poprvé do vedení. Ani to ale nestačilo... Sirius odvolal brankáře a ze standardní situace čtyři vteřiny před koncem základní hrací doby vyrovnal. Na řadu musely přijít nájezdy.

V nich měli pevnější nervy florbalisté Pixba a po trefě Johanssona ve třetí sérii mohli slavit svůj šestý pražský triumf...

CZECH OPEN - Elitní kategorie mužů - finále

Pixbo Wallenstam IBK (Švéd.) - IK Sirius IBK (Švéd.) 10:9 po sam. nájezdech (1:5, 4:1, 4:3)
Branky: 40. a 56. Henriksson, 56. a 59. Rosén, 14. L.-G. Nilsson, 23. Wiklund, 29. Östholm, 31. Ljunggren, 45. Brännberg, rozhodující sam. nájezd A. Johansson - 14., 30. a 48. Sandkvist, 1. J. Eriksson I, 12. D. Johansson, 12. Strandh, 19. Esbjörnsson, 47. J. Eriksson II, 60. B. Nilsson.