Nadal neztratil ani set a bude hrát o pátý titul z French Open

Roland Garros

19:42
PAŘÍŽ - Ve finále tenisového French Open se přemožiteli Tomáše Berdycha Švédovi Robinu Söderlingovi postaví Rafael Nadal. Španělský favorit v druhém dnešním semifinále přehrál Rakušana Jürgena Melzera snadno 6:2, 6:3 a 7:6 (8:6) a bude usilovat o svůj pátý triumf na Roland Garros.

Rafael Nadal foto: ČTK

Nadal může získat sedmý grandslamový titul a zároveň bude útočit na post světové jedničky. Španěl dosud v kariéře prohrál na French Open pouze jedinkrát - loni v osmifinále právě se svým příštím soupeřem Söderlingem. Letos v dosavadních šesti zápasech neztratil ani set a vylepšil svou bilanci na pařížské antuce na 37 výher a jedinou porážku.

Přibrzdit Nadala se nepovedlo ani překvapivému semifinalistovi Melzerovi. Sedmadvacátý hráč světa zápas zdramatizoval až v závěru třetí sady, kdy sebral antukovému králi podání, otočil z 3:5 na 6:5 a dotáhl set do tie-breaku. V něm sice Nadal nevyužil dva mečboly, ale ten třetí už ano.

Pokud ve finále uspěje, posune se na post světové jedničky před Švýcara Rogera Federera, který vypadl již v osmifinále a neobhájil body za loňské vítězství.

Výsledky French Open

Muži, dvouhra - semifinále:
Söderling (5-Švéd.) - Berdych (15-ČR) 6:3, 3:6, 5:7, 6:3, 6:3
Nadal (2-Šp.) - Melzer (22-Rak.) 6:2, 6:3, 7:6 (8:6).

Ženy, čtyřhra - finále:
S. Williamsová, V. Williamsová (1-USA) - Peschkeová, Srebotniková (12-ČR/Slovin.) 6:2, 6:3.