Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Na svůj tým jsem hrdý, zklamání přebolí, pravil plzeňský kouč Uhrin

22:34
PRAHA - Musel být zklamaný, možná i naštvaný, ale na sobě to znát nedal. "Jsem hrdý na svůj tým, jak finále odehrál. Bohužel, byl to pro nás nešťastný zápas," řekl trenér plzeňských fotbalistů Dušan Uhrin mladší po porážce v pohárovém finále se Spartou.

Trenér Plzně Dušan Uhrin foto: MAFRA - Ladislav Němec

Plzeň druhou nejcennější fotbalovou trofej v Česku už už držela v rukách, jenže o vedení 1:0 přišla ve třetí minutě nastavení z penalty. A pak nezvládla penaltový rozstřel.

"Mrzí to, protože jsme byli blízko," litoval Uhrin.

Půlhodiny se nefandilo

Oba kotle čekaly na 30. minutu, kterou si společně odpočítaly a následně začaly konečně povzbuzovat své týmy včetně chorea, světlic a popěvků. "Já jsem ani moc nevnímal, že se nefandilo. Došlo mi to až ve 30. minutě, kdy bylo velké haló a začalo se fandit. Pak jsme si to užili. Atmosféra byla dobrá," řekl plzeňský obránce David Limberský.

Nejčastějším pokřikem byly vulgarity na adresu Pelty, kvůli kterým se v posledních ligových kolech zápasy často přerušovaly. Tentokrát však sudí Miroslav Zelinka do průběhu zápasu nechtěl vstupovat, dokud by k tomu nebyl výraznější důvod.

Na chování fanoušků dohlíželo několik stovek pořadatelů, kteří museli výrazněji zasahovat pouze jednou v sektoru Sparty, odkud vynesli problémového fanouška. Po důrazné domluvě ho však pustili zpět na tribunu.

Jste zklamaný?
Jsem spokojený, jak jsme hráli, pohárová utkání nám jdou, ale ne penalty.

Vyhrál šťastnější, souhlasíte?
První půle byla vyrovnaná, po přestávce jsme Spartu přetlačili, byli jsme jasně lepší, nepustili jsme je k ničemu. Vedli jsme, v zápase jsme měli dvě tři šance, které jsme měli proměnit. Je to škoda.

Jen škoda? Není to k vzteku?
Fotbal se na kdyby nehraje, Sparta vyhrála penalty a má pohár. Můžu jí jen blahopřát.

Vyčítáte Petrželovi, že v nastavení ve vápně zahrál nešikovně rukou?
Nic mu nevyčítám, nedá se nic dělat. Je to sice zklamání, ale to přebolí. Jsem spokojený, jak jsme hráli, byli jsme hodně aktivní.

To byl během zápasu i Petržela. Jenže pak zavinil penaltu a navíc selhal v rozstřelu. Neměl jít v desáté sérii spíš gólman Kozáčik?
Stejně by pak na ni musel jít, takže bych to neřešil. Kluci se dohodli mezi sebou, já to respektuju. Nemá cenu se v tom pitvat.