Boleslav ani pošesté v lize nevyhrála. Příbram zachránila bod v 92. minutě

15:25aktualizováno  17:22
MLADÁ BOLESLAV/PRAHA - Fotbalisté Mladé Boleslavi jen remizovali v posledním ligovém utkání podzimu s Příbramí 2:2. Skóre duelu 16. kola otevřel hostující Jan Rezek, ještě do pauzy otočili stav Tomáš Fabián s Janem Chramostou, ale v druhé minutě nastavení zařídil dělbu bodů Jaroslav Tregler.

Fotbalisté Příbrami nejenže soupeři naložili, ale odvezli si i cenný bod. foto: ČTK

Místo na hřišti se v Ďolíčku bojovalo u stolu. Kvůli zmrzlému terénu se zápas musel odložit

Boleslav v lize nezvítězila pošesté za sebou a na pátém místě tabulky ztrácí tři body na čtvrtý Zlínu. Příbram neprohrála počtvrté po sobě a z poslední pozice jí k nesestupové příčce chybí šest bodů.

Příbramský kouč Rada dal poprvé v lize šanci osmnáctiletému útočníkovi Ayongovi, který v minulé sezoně hrál za hostující tým juniorskou Ligu mistrů. Poslední celek tabulky začal v Boleslavi nebojácně a brzy otevřel skóre.

V 17. minutě Rezek z voleje placírkou umístil přesně k tyči Majtánův centr z pravé strany. Příbramský kapitán dal první gól od loňského října.

Mladá Boleslav poté získala převahu a měla několik šancí k obratu. Chramostův únik ale ve 26. minutě vychytal Hruška, Magerův oblouček následně zasáhl tyč a Fabián poté z úhlu trefil jen hostujícího brankáře.

Výsledky 16. kola:

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 2:2 (2:1)
Branky:
19. Fabián, 45. Chramosta - 17. Rezek, 90.+2 Tregler. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Dobrovolný. ŽK: Chramosta - Tregler, Chaluš, Majtán. Diváci: 1280.

Dukla Praha - 1. FC Slovácko 2:3 (2:1)
Branky:
12. Néstor, 43. Olayinka - 30. Tetteh, 80. Koné, 82. Zajíc. Rozhodčí: Franěk - Vysloužil, Vlček. ŽK: Hanousek, Považanec, Olayinka - Havlík, Koné, Šimko. Diváci: 542.

Vedení vydrželo hostům necelé dvě minuty. Po rohovém kopu se na hranici vápna opřel do míče Fabián a povedenou ránu k tyči srovnal. Domácí záložník se v lize trefil poprvé od září 2013 a následného dlouhodobého zranění.

Minutu před přestávkou už ale domácí otočili stav. Po brejku se dostal míč k Chramostovi a ten jej poslal přesně k tyči. Nejlepší domácí střelec skóroval po pěti zápasech a připsal si osmý gól v ligové sezoně.

Po pauze ubylo šancí a stejně jako v první půli začala překvapivě lépe Příbram. Pilíkův centr se otřel o horní část břevna a po hodině hry nebezpečně hlavičkoval Ayong.

Domácí si tak dlouho koledovali o vyrovnání, až přišlo. V druhé minutě nastavení si naběhl na dlouhý balon za obranu Tregler a po kličce brankáři srovnal.

Slovácko otočilo zápas na Dukle

Fotbalisté Slovácka zakončili prvoligový podzim výhrou 3:2 na hřišti Dukly. Tým z Uherského Hradiště zápas 16. kola otočil mezi 80. a 82. minutou, kdy se trefili Francis Koné a střídající Tomáš Zajíc.

Dukla po poločase vedla po gólech Néstora a Petera Olayinky, za hosty vyrovnáva Ghaňan Benjamin Tetteh. Pražané v lize neporazili Slovácko posedmé za sebou.