Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Na Filipínách mu umřelo osm příbuzných. Golfista Day je uctil výhrou

13:00
MELBOURNE - Necelé dva týdny poté, co se australský golfista Jason Day dozvěděl o úmrtí osmi příbuzných při tajfunu na Filipínách, vyhrál Světový pohár v Melbourne. Šestadvacetiletý hráč se dočkal prvního titulu po téměř třech letech a společně s Adamem Scottem ovládli také soutěž dvojic.

Australský golfista Jason Day foto: ČTK

Osmnáctý muž světového žebříčku Day porazil o dvě rány Dána Thomase Björna a připsal si první vítězství na PGA Tour od roku 2010. Hned na greenu se po vítězném puttu objal s matkou, která je původem z Filipín a jednou z obětí tajfunu byla i její máma. "Bylo skvělé, že tu mohla být se mnou celý víkend, dokonce jsem tu měl sestry a synovce. Bylo to něco mimořádného," radoval se šestadvacetiletý Day. "Nejdůležitější je, že jsem to nevzdal. Byla by to ta nejjednodušší věc na světě, prostě odejít a odhlásit se, abych byl s matkou a utěšoval ji. Ale já tu chtěl hrát s Adamem a vyhrát Světový pohár, takže je úžasné, že se nám to podařilo," dodal.

Australský golfista Jason Day

Světový pohár se letos hrál poprvé primárně jako turnaj pro jednotlivce a soutěž dvojic byla pouze doprovodná. Za výhru dostal Day šek na 1,2 milionu amerických dolarů a dalších 600 tisíc získal za společný triumf ve Scottem. Letošní vítěz Masters Scott skončil třetí. Vůbec se mu přitom nepovedlo první kolo, které absolvoval na 75 ran, i kvůli pětinásobnému bogey na dvanácté jamce. Zbytek turnaje však byla v jeho podání stíhací jízda, jež mu vynesla třetí pozici a suverénní výhru s Dayem. Americký pár Matt Kuchar, Kevin Streelman na druhém místě za sebou domácí golfisté nechali o deset ran. Třetí skončilo Dánsko společně s Japonskem.