Drama na basketbalu: zranění reprezentanta ukončilo zápas

20:06
PARDUBICE - Kvůli těžkému zranění děčínského basketbalisty Jakuba Houšky se nedohrál dnešní zápas druhého ligového kola v Pardubicích.

Jakub Houška (vpravo) foto: ČTK

Už ve třetí minutě duelu třicetiletý reprezentační pivot a kapitán hostujícího týmu upadl po pokusu o zakončení a zákroku domácího Coreyho Muirheada a po úderu hlavou o palubovku zůstal ležet v bezvědomí. Po zásahu lékařů byl převezen do nemocnice, odkud později prostřednictvím klubu vzkázal, že je v relativním pořádku. "Hlava mě bolí, stehy tam jsou a na ruce mám sádru, ale jinak nic vážného," citoval Houšku web severočeského klubu.

Podle informací pardubického týmového lékaře Bedřicha Petráně utrpěl Houška těžký otřes mozku a hlubokou tržnou ránu v oblasti spánku. Nepotvrdilo se podezření na poranění krční páteře, podle České televize má ale hráč naštípnutou vřetenní kost na levé ruce.

Bezprostředně po pádu měl Houška zapadlý jazyk. Po zásahu lékařů a přivolané záchranné služby se jej podařilo stabilizovat a již komunikoval s okolím. Byl odvezen do pardubické krajské nemocnice, kde zůstane do neděle na pozorování.

Oba týmy nechtěly pokračovat

Utkání bylo za stavu 2:3 přerušeno a zhruba po čtvrthodině se oba týmy dohodly, že za daných okolností nebudou v zápase pokračovat. "Obě mužstva byla po zranění hráče natolik otřesena, že přišla s dohodou, že v utkání nechtějí pokračovat a že bude sehráno v náhradním termínu. Respektovali jsme to," řekl komisař utkání Pavel Volejník.

Děčín tak stále čeká na první výsledek v nové sezoně, protože při lichém počtu týmů měl v prvním kole volno. Tabulku vede Nymburk, dvě vítězství má na kontě ještě NH Ostrava, jež k výhře nad Prostějovem přidala dnešní vítězství v Chomutově 89:79. Po druhé výhře sahal i ligový nováček z Jindřichova Hradce, ale v Kolíně ztratil v poslední čtvrtině třináctibodové vedení a prohrál 82:87.