Murray v úvodu Turnaje mistrů smetl Čiliče, Nišikori nedal šanci Wawrinkovi

22:55
LONDÝN - Andy Murray zvládl svůj premiérový zápas v roli světové tenisové jedničky a na Turnaji mistrů v Londýně porazil Chorvata Marina Čiliče 6:3 a 6:2. Vedle favorizovaného Brita si ve skupině Johna McEnroea připsal první výhru i Japonec Kei Nišikori, který podobně hladce 6:2, 6:3 přehrál Švýcara Stana Wawrinku.

Andy Murray slaví vítězství na Turnaji mistrů foto: Reuters

Djokovič vykročil za obhajobou titulu na Masters a pozicí světové jedničky vítězně

Murray měl s Čiličem před zápasem bilanci 11:3, ale z posledních šesti vzájemných utkání polovinu prohrál a v úspěších se oba rivalové střídali. A stalo se tak i tentokrát, protože před 17 000 diváky v londýnské hale O2 Murray oplatil Čiličovi srpnovou porážku v Cincinnati.

V prvním setu Murray sebral Čiličovi dvakrát podání a sám servis ztratil jen jednou. Ve druhém už byl při vlastním podání stoprocentní, zatímco soupeře opět dvakrát brejknul, a za 92 minut si připsal 20. vítězství za sebou.

Kei Nišikori na Turnaji mistrů proti Stanu Wawrinkovi.
Stan Wawrinka na Turnaji mistrů proti Kei Nišikorimu.

Nišikori v nečekaně jednostranném utkání vyřídil Wawrinku za pouhých 68 minut. Šestadvacetiletý Japonec vzal o pět let staršímu soupeři dvakrát podání v každém setu a alespoň částečně se mu revanšoval za semifinálovou porážku na US Open. Nišikori a Kanaďan Milos Raonic, jenž hraje v druhé skupině Ivana Lendla, mohou na základě výsledků v Londýně vystřídat Wawrinku na třetím místě žebříčku.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně

(tvrdý povrch, dotace 7,5 milionu dolarů)

Dvouhra - skupina Johna McEnroea: Murray (1-Brit.) - Čilič (7-Chorv.) 6:3, 6:2, Nišikori (5-Jap.) - Wawrinka (3-Švýc.) 6:2, 6:3.

Čtyřhra - skupina Fleminga a McEnroea: Klaasen, Ram (7-JAR/USA) - Herbert, Mahut (1-Fr.) 7:5, 6:4, Kontinen, Peers (5-Fin./Austr.) - F. López, M. López (4-Šp.) 6:3, 7:6 (9:7).