Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Mrzí mě, že jsme dostali gól po nasimulovaném pádu, litoval kouč Sparty Ščasný

22:30
PRAHA - Viditelně naštvaný byl po úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů se Steauou Bukurešť trenér pražské Sparty Zdeněk Ščasný. Nejen kvůli tomu, že jeho svěřenci nepředvedli výkon, jaký od nich čekal, ale i kvůli tomu, že gólu Nicolae Stancua v 75. minutě na konečných 1:1 předcházel jeho nasimulovaný pád .

Zklamaný Zdeněk Ščasný se zlobil, že jeho hráči nedokázali udržet ve druhé půli míč. foto: ČTK/AP

Rozpačité remízy: Sparta přišla o výhru v závěru, Plzeň dohrávala v deseti

„Mrzí mě, že jsme dostali gól z nasimulovaného pádu, ale hráče jsem na to připravoval, že to Steaua dělá. Do odvety je to ale otevřené, v minulé sezoně jsme ukázali, že venku dokážeme vyhrávat i proti podobně silným týmům,“ řekl Ščasný novinářům na tiskové konferenci.

Pane Ščasný, nebudete vyčítat gólmanovi Bičíkovi, že nechtěl, aby hráči ve zdi před vyrovnávajícím gólem vyskočili?
Nemyslím si, že by pomohlo, kdyby naši hráči vyskočili ve zdi. I tak by to podle mě skončilo v bráně. Stancu to kopává i pode zdí, určitě se za to na Davida zlobit nebudu.

Proč se vašemu týmu nepodařilo udržet vedení z první půle?
Výsledek nemůžeme brát pozitivně, vedli jsme 1:0, po 25 minutách jsme měli přidat jeden dva góly, protože jsme byli jasně lepší. Ve druhé půli jsme nedokázali udržet vepředu balóny, proto jsme se rozhodili a nedokázali navázat na dobrý výkon z konce první půle.

Oproti loňskému domácímu zápasu o Ligu mistrů proti CSKA Moskva jste dnes vypadali, že nejde o klíčový zápas roku, ale jen o přátelský zápas?
Soupeř nás trestal po našich ztrátách v útoku, oproti loňskému zápasu proti CSKA nám chyběli citelně Vácha a Krejčí, museli jsme hrát jinak. Oni měli navíc řadu reprezentantů, jako třeba Stancua, chtěli jsme se jim vyrovnat, ale bohužel jsme nedokázali udržet míč na našich kopačkách. Jen když držíme míč na útočné polovině, tak pak jsme úspěšní.

Nezklamaly vás výkony některých hráčů?
U některých hráčů tam určitě nebyly výkony na hranici sta procent, abychom vyhráli výrazněji, chybělo, aby hráči odehráli na top úrovni celý zápas. Ale přes média určitě nebudu konkrétnější a hráči se to dozvědí ve středu v kabině.

Co musíte udělat lépe, abyste postoupili do dalšího kola Ligy mistrů?

Musíme ale hrát líp než ve druhé půli dnes, musíme být mnohem agresivnější a nebezpečnější a především musíme vstřelit branku.