Mrázek i Hertl zářili, stali se hvězdami zápasu. Bodoval i Jágr

7:28
New York - Brankář Petr Mrázek se zaskvěl ve čtvrtečním utkání NHL na ledě St. Louis, kde dovedl Detroit k výhře 2:1 po nájezdech. Český gólman kryl 31 střel, v rozstřelu zneškodnil 7 z 8 pokusů a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Arizona i díky gólu Martina Hanzala vyhrála 5:4 ve Philadelphii a ukončila sérii pěti porážek. Jaromír Jágr si připsal asistenci, ale s Floridou podlehl Torontu 2:3.

Jaromír Jágr v zápase proti Torontu. foto: APČTK

‚Kšefty s Jágrem‘. Jeho jubilejní dres je k mání za půl milionu korun

Zazářil také Tomáš Hertl, který pomohl San Jose dvěma brankami porazit Columbus 3:1. Arizona i díky gólu Martina Hanzala vyhrála 5:4 ve Philadelphii a ukončila sérii pěti porážek.

Mrázek inkasoval v utkání jako první, když jeho spoluhráč Frans Nielsen změnil bruslí směr střely Kevina Shattenkirka. Hostující útočník ale nešťastný zásah odčinil a gólem v oslabení vyrovnal. Český gólman korunoval skvělý výkon v rozstřelu, ve kterém ho překonal jen v úvodní sérii Alexander Steen. V dalších sedmi kolech si už na něho domácí hokejisté včetně Dmitrije Jaškina nepřišli. Za Detroit uspěli v nájezdech Gustav Nyquist a Henrik Zetterberg.

Hertl během osmi minut zdvojnásobil počet branek, které vstřelil v předchozích sedmi zápasech. Nejdříve se český útočník prosadil v čase 52:05, když v přesilové hře zvýšil z dorážky náskok San Jose na 2:0. Čtvrtým zásahem sezony pečetil při powerplay výhru týmu a stal se druhou hvězdou zápasu. U jediné branky Columbusu si připsal přihrávku Lukáš Sedlák, který si ve čtvrtém utkání NHL připsal první bod v soutěži.

Hanzal po hezké kombinaci s Maxem Domim zakončoval rychlou akci ve 47. minutě gólem do prázdné klece na 3:2. Okamžitě se stala branka českého útočníka terčem diskusí, protože ve stejný okamžik se pustili do pěstní výměny hostující obránce Jakob Chychrun a Brayden Schenn. Flyers se cítili poškozeni, podle nich měla být hra přerušena, ale rozhodčí po prozkoumání záběrů na videu gól uznali.

Po akci Jágra otevřela Florida v sedmé minutě skóre. Český útočník vyřešil přečíslení dva na jednoho skvělou přihrávkou na Jonathana Marchessaulta, který střílel z levého kruhu do poloodkryté branky. Stejný hráč v úvodu prostřední části dostal tým znovu do vedení, ale domácí v rozmezí 31. až 37. minuty otočili vývoj zápasu na svou stranu a těsný výsledek udrželi až do závěrečnho hvizdu.