Mrázek zastavil rozjeté Krále z LA. Fleischmann vstřelil svůj šestý gól

8:09
NEW YORK - Český brankář Petr Mrázek byl vyhlášen první hvězdou pátečního zápasu hokejové NHL, v němž 35 zákroky pomohl Detroitu k vítězství 3:2 nad Los Angeles. Svůj šestý gól v sezoně vstřelil útočník Tomáš Fleischmann a podílel se na výhře Montrealu 5:3 na ledě New Yorku Islanders. Jednu asistenci zaznamenal jeho spoluhráč Tomáš Plekanec.

Český brankář v barvách Detroitu Petr Mrázek během zákroku proti střele Jeffa Cartera. foto: ČTK

Mrázek v letošní sezoně ještě nedostal v žádném zápase více než tři góly, přičemž v šesti z posledních osmi duelů kapituloval maximálně dvakrát. Svou formu potvrdil i proti Králům, vyzrál na něho pouze dvakrát Jeff Carter. Poprvé v 17. minutě, kdy se dostal do úniku ve vlastním oslabení a kličkou do bekhendu vyrovnal na 1:1. Podruhé třiadvacetiletý český gólman kapituloval ve 31. minutě, kdy jej Carter prostřelil ranou přes obránce. Snížil tak na konečných 3:2, ve druhé polovině zápasu už žádná branka nepadla.

Tomáš Fleischmann stále přesvědčuje trenéra Montrealu, že si na ledě zaslouží více prostoru. V duelu s Islanders odehrál 16 minut a 7 sekund, což je jeho čtvrtý největší ice-time v sezoně. Střelecky se jednatřicetiletý útočník prosadil ve 13. minutě ranou příklepem z kruhu pro vhazování. Po pouhých 35 sekundách tak vrátil Canadiens jednogólový náskok (2:1), o který je předtím připravil Brock Nelson.

Výsledky pátečních zápasů NHL

Carolina - Toronto 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0) Branky: 48. Malone - 57. Kadri, rozh. nájezd Lupul. Střely na branku: 34:25. Diváci: 10.327. Hvězdy zápasu: 1. Kadri (Toronto), 2. Malone (Carolina), 3. Reimer (Toronto).

Columbus - Nashville 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) Branky: 3. Campbell, 5. Johansen, 26. Jenner, 60. Hartnell. Střely na branku: 18:39. Diváci: 13.584. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Jenner, 3. Murray (všichni Columbus).

Edmonton - New Jersey 5:1 (1:0, 1:1, 3:0) Branky: 7. Draisaitl, 28. Klefbom, 44. Eberle, 54. Letestu, 58. Hall - 27. Palmieri. Střely na branku: 27:20. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Hall, 3. Nilsson (všichni Edmonton).

NY Islanders - Montreal 3:5 (1:3, 1:1, 1:1) Branky: 12. a 48. Nelson, 21. Hamonic - 3. a 35. Petry, 13. Fleischmann, 19. Beaulieu, 60. Gallagher (Plekanec). Střely na branku: 36:28. Diváci: 15.171. Hvězdy zápasu: 1. Petry (Montreal), 2. Nelson (Islanders), 3. Beaulieu (Montreal).

Calgary - Chicago 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0) Branky: 16. Monahan, 62. Gaudreau - 17. Anisimov. Střely na branku: 37:19. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Rämö (oba Calgary), 3. Darling (Chicago).

Detroit - Los Angeles 3:2 (1:1, 2:1, 0:0) Branky: 15. Tatar, 24. Green, 27. Larkin - 17. a 31. Carter. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 37 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,6 procenta. Střely na branku: 29:37. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek (Detroit), 2. Carter (Los Angeles), 3. Larkin (Detroit).