Mrázek vychytal další vítězství Detroitu. Hudler, Krejčí a Voráček nahrávali

7:27
NEW YORK - Další skvělý výkon podal v NHL brankář Petr Mrázek. V pondělním utkání na ledě New York Islanders zneškodnil 27 z 29 střel a dovedl hokejisty Detroitu k výhře 4:2. Po jedné asistenci si připsali ve vzájemném souboji Jakub Voráček a David Krejčí, jehož Boston nakonec zvítězil ve Philadelphii 3:2. Na gól přihrál také Jiří Hudler, Calgary ale prohrálo v Dallasu 1:2.

Brankář Detroitu Red Wings Petr Mrázek likviduje střelu během zápasu s New York Islanders. foto: ČTK

Mrázek potvrdil, že je v novém roce téměř nepřekonatelný. Vychytal sedmé vítězství z uplynulých devíti zápasů, přičemž v posledních osmi neinkasoval ani jednou více než dva góly. Od začátku ledna kapituloval jen dvanáctkrát, což dělá průměr 1,33 obdržených branek na zápas.

V minulém duelu udržel čisté konto, tentokrát jej hájil do 17. minuty, kdy po chybné rozehrávce Red Wings vyrovnal na 1:1 střelou z mezikruží Brock Nelson. Pal ale třiadvacetiletý český gólman na dlouho zavřel branku a hosté ve druhém dějství odskočili do dvoubrankového vedení. Zařídili ho slepenými góly v rozmezí 71 sekund Justin Abdelkader a Danny DeKeyser.

Mrázek znovu inkasoval až v 56. minutě, kdy ho po samostatném úniku překonal Michail Grabovskij. Vyrovnat už ale domácím nedovolil, naopak v poslední minutě pečetil výhru hostů trefou do prázdné branky při power play Luke Glendening.

Zatímco Mrázek dostává v brance Detroitu čím dál více prostoru, Michal Neuvirth hájil klec Philadelphie za poslední měsíc teprve potřetí. V zápase s Bostonem pochytal 28 střel, třetí porážku Flyers v řadě ale neodvrátil.

Bruins získali v první třetině vedení 2:0, protože využili obě přesilové hry. Domácí dokázali vyrovnat díky dvěma gólům Waynea Simmondse, který nejprve ve 24. minutě rovněž zužitkoval přesilovku a osm minut před koncem třetí třetiny dorazil do branky nahozený puk od Jakuba Voráčka.

Jenže v předposlední minutě vypálil od modré čáry slovenský obránce ve službách Bostonu Zdeno Chára a Brett Connolly povedenou tečí strhl vítězství na stranu hostů. Jeho gól ještě musel schválit rozhodčí u videa, který potvrdil, že Connolly zasáhl letící puk v povolené výšce.

Výsledky pondělních zápasů NHL

NY Islanders - Detroit 2:4 (1:1, 0:2, 1:1) Branky: 17. Nelson, 56. Grabovskij - 11. B. Richards, 34. Abdelkader, 35. Dekeyser, 60. Glendening. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Střely na branku: 29:26. Diváci: 12.086. Hvězdy zápasu: 1. Dekeyser (Detroit), 2. Nelson (Islanders), 3. Abdelkader (Detroit).

NY Rangers - Buffalo 6:3 (1:1, 1:0, 4:2) Branky: 42. a 60. Brassard, 6. McIlrath, 35. Stalberg, 47. Miller, 50. Zuccarello - 45. a 46. Girgensons, 17. Gionta. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Brassard (Rangers), 2. Girgensons (Buffalo), 3. Miller (Rangers).

Minnesota - Arizona 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0) Branky: 51. Coyle - 59. Vermette, rozh. nájezd Duclair. Střely na branku: 35:24. Diváci: 19.020. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Domingue (oba Arizona), 3. Coyle (Minnesota).

Columbus - Montreal 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) Branky: 15., 23. a 60. Atkinson, 50. a 59. Saad - 11. Gallagher, 29. Subban. Střely na branku: 25:34. Diváci: 11.927. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Saad, 3. Dubinsky (všichni Columbus).

Dallas - Calgary 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) Branky: 23. Jamie Benn, 25. Spezza - 42. Colborne (Hudler). Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Goligoski, 3. Niemi (všichni Dallas).

Philadelphia - Boston 2:3 (0:2, 1:0, 1:1) Branky: 24. a 53. Simmonds (na druhou Voráček) - 6. Bergeron (Krejčí), 18. Marchand, 59. Connolly. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 59 minut, z 31 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Střely na branku: 36:31. Diváci: 19.738. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Connolly, 3. Chára (oba Boston).

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...