Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Mrázek kryl 26 střel a stal se druhou hvězdou zápasu. Přesto ale Detroit prohrál

7:30
NEW YORK - Hokejový brankář Petr Mrázek inkasoval v nedělním utkání NHL pouze jediný gól, přesto si připsal porážku, neboť s Detroitem doma podlehl Torontu 0:1. Dominik Simon ozdobil svůj premiérový start v soutěži asistencí na vítězné brance Pittsburghu, který uspěl na ledě New Yorku Rangers 5:3. Ondřej Palát se podílel brankou a přihrávkou na výhře Tampy Bay 4:0 v Columbusu.

Petr Mrázek. foto: ČTK/AP

Mrázek, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, kryl 26 střel. Výstavní zákrok předvedl český brankář hned v úvodu zápasu, kdy skokem okradl o gól Williama Nylandera, jenž střílel do odkryté klece. Bezbrankový stav udržel ostravský rodák i po úniku Nazema Kadriho a kapituloval až ve čtyřicáté minutě, kdy domácí obraně pláchnul Michael Grabner.

Skvělý výkon podal na druhé straně v brance Toronta Jonathan Bernier, který zneškodnil 38 střel a připsal si třetí nulu sezony. V úvodu prostřední třetiny ho sice jednou překonal Luke Glendening, ale rozhodčí po konzultaci s experty u videa gól odvolali, protože opakované záběry odhalily, že útočník Detroitu dopravil puk do branky rukou.

Simon, který odehrál téměř osm minut, byl ve třetí třetině nejprve na ledě u gólu domácího týmu na 3:3, v 52. minutě ale záporný bod vymazal asistencí. Jedenadvacetiletý odchovanec pražské Sparty udržel v rohu kluziště puk proti přesile dvou hráčů a posunul ho Mattu Cullenovi. Útočník Pittsburgh vzápětí od zadního mantinelu nahodil kotouč před branku, kde se od brusle bránícího Marca Staala odrazil mezi betony Henrika Lundqvista.

Palát si oba kanadské body připsal ve vlastním oslabení. Nejdříve v 51. minutě vypíchl puk na obranné modré čáře a jel společně se Stevenem Stamkosem sám na gólmana. Místo střely přihrál kapitánovi Tampy, který skóroval podruhé v utkání a zvýšil na 3:0. O čtyři minuty později si oba hráči po dalším rychlém protiútoku vyměnili role. Palát uzavřel dvanáctou trefou v sezoně skóre a po utkání byl vyhlášen jeho třetí hvězdou.

Výsledky NHL

NY Rangers - Pittsburgh 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Branky: 19. Kreider, 29. Brassard, 46. McDonagh - 28. a 36. Sheary, 12. Hörnqvist, 52. Cullen (Simon), 60. Crosby.

Columbus - Tampa Bay 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Branky: 26. a 51. Stamkos (na druhou Palát), 49. Naměstnikov, 55. Palát.

Detroit - Toronto 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branka: 40. Grabner. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval jeden gól z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 96,3 procenta.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...