Mrázek ‚k narozeninám' inkasoval pět branek. Detroit se přesto radoval z výhry

7:17
NEW YORK - Hokejový brankář Petr Mrázek inkasoval v nedělním utkání NHL v den svých 24. narozenin pět branek z 22 střel, přesto se nakonec mohl radovat z vítězství Detroitu 6:5 nad Bostonem. V sestavě poražených si připsal dvě asistence David Krejčí. Z českých hráčů bodoval ještě Jakub Voráček, který při prohře Philadelphie 1:3 na ledě New Yorku Rangers přihrál na jediný gól týmu.

Petr Mrázek nevychytal pět střel, přesto Detroit vyhrál 6:5. foto: APČTK

Od úvodu bylo zřejmé, že nepůjde o Mrázkův večer. Český gólman poprvé lovil puk ze sítě už po osmi sekundách, totéž si zopakoval ve třetí a třinácté minutě. Dvě z pěti branek inkasoval po střele od modré čáry a trenér Detroitu Jeff Blashill přiznal, že zvažoval střídání ostravského rodáka. To by se Mrázkovi stalo z výkonnostních důvodů poprvé v sezoně.

Zatímco jindy je český gólman jedním ze základních kamenů úspěchů Red Wings, tentokrát tým podržela ofenzíva. Po dvou gólech vstřelili Pavel Dacjuk, Darren Helm a Henrik Zetterberg, který ve 48. minutě zlomil nerozhodný stav 5:5. Vysoký počet inkasovaných branek připravil Mrázka o vedení v lize v nejsledovanějších brankářských statistikách. Procentuální úspěšnost zásahů mu klesla z 93,3 na 93 a průměr inkasovaných gólů na zápas mu vzrostl z 1,94 na 2,02.

Po akci Voráčka prišel Henrik Lundqvist deset sekund před koncem zápasu o čisté konto. Brankář New Yorku Rangers vyrazil betonem pokus kladenského odchovance přímo na hůl Braydena Schenna, který puk doklepl do sítě. O páté porážce Flyers v posledních šesti zápasech rozhodl dvěma góly ve třetí třetině Derek Stepan.

VÝSLEDKY NHL:

Buffalo - Colorado 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky: 3. Eichel, 5. E. Kane, 18. Reinhart, 59. Foligno - 23. Johnson. Střely na branku: 35:21. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. Reinhart, 3. Eichel (všichni Buffalo).

New Jersey - Los Angeles 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky: 6. Schlemko. Střely na branku: 18:28. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Kinkaid, 2. Schlemko, 3. Zajac (všichni New Jersey).

Detroit - Boston 6:5 (2:3, 3:1, 1:1)
Branky: 15. a 27. Dacjuk, 3. a 48. Zetterberg, 24. a 32 Helm - 1. Marchand, 3. Trotman, 13. Eriksson (Krejčí), 32. Seidenberg, 41. Kemppainen (Krejčí). Střely na branku: 35:22. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 22 střel inkasoval pět branek a úspěšnost zásahů měl 77,27 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Dacjuk, 2. Zetterberg, 3. Helm (všichni Detroit).

Tampa Bay - St. Louis 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 40. Kučerov - 21. Fabbri, 58. Berglund. Střely na branku: 38:21. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Elliott (St. Louis), 2. Bishop (Tampa Bay), 3. Fabbri (St. Louis).

NY Rangers - Philadelphia 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) Branky: 51. a 54. Stepan, 6. Brassard - 60. B. Schenn (Voráček). Střely na branku: 30:22. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Stepan, 3. Zuccarello (všichni NY Rangers).