Abraham si v USA dojel pro nejlepší výsledek sezony

8:00
LAGUNA SECA - Český motocyklista Karel Abraham obsadil při návratu do šampionátu MotoGP ve Velké ceně USA desáté místo. Dvaadvacetiletý jezdec, který kvůli zranění vynechal čtyři předchozí Grand Prix, si dojel pro nejlepší výsledek v sezoně.

Velkou cenu USA vyhrál Australan Casey Stoner (vpravo). Třetí skončil Španěl Dani Pedrosa (vlevo) a druhý jeho krajan Jorge Lorenzo (uprostřed) foto: ČTK

Čtvrté vítězství si připsal úřadující mistr světa Australan Casey Stoner, který zopakoval loňský triumf z okruhu Laguna Seca. Druhé místo obsadil vedoucí jezdec průběžného pořadí Španěl Jorge Lorenzo, třetí dojel jeho krajan Dani Pedrosa. "Byl to taktický závod od začátku. Dal jsem si na čas, chvilku jsem Jorgeho naháněl a pak jsem ho předjel," uvedl Stoner, jenž si upevnil třetí místo v průběžném pořadí.

Abraham, který na Stonera ztratil minutu a 22 sekund, se vrátil do šampionátu MotoGP poté, co vynechal Velké ceny Británie, Nizozemska, Německa a Itálie. Na start českého závodníka nepustilo poranění ruky, jenž si způsobil začátkem června během testování v Aragónu.

"Ruka je po víkendu trochu horší a začíná hodně bolet, ale máme teď zase tři týdny pauzu, takže se mi ji snad podaří doléčit. Důležité je, že už mě tolik neomezuje a můžu trénovat naplno," řekl na svém webu Abraham. Dalším dílem šampionátu bude opět závod v USA, Velká cena Indianapolis.

Výsledky Velké ceny USA

1. Stoner (Austr./Honda) 43:45,961, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -3,429, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -7,633, 4. Dovizioso (It./Yamaha) -18,602, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) -18,779, 6. Hayden (USA/Ducati) -26,902, ...10. ABRAHAM (Ducati) -1:22,076.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 18 závodů): 1. Lorenzo 205 b., 2. Pedrosa 182, 3. Stoner 173, 4. Dovizioso 121, 5. Crutchlow 106, 6. Bradl (Něm./Honda) 84, ...18. ABRAHAM 10.