Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Moskevská odveta za MS: Rusko přehrálo český výběr 3:1

12:38
MOSKVA/PRAHA - Ve druhém utkání ruského Channel One Cupu nastoupili Češi proti domácímu výběr. Rusové si během prvních třinácti minut vytvořili dvoubrankový náskok, který nakonec ubránili. Na začátku druhé třetiny snížil Tomáš Rolinek, vzápětí se ale prosadil Radulov. Rusko - Česko 3:1.

Karjala Cup: Rusko - Česko foto: ČTK

Trenér ruského výběru Vjačeslav Bykov pozval na moskevský turnaj nejlepší hráče, kteří se na kontinentálních kluzištích pohybují. V sestavě Ruska tak naleznete hvězdy jako Afinogenov, Radulov či Grebeškov.

Rok 2010 v obrazech

A byl to právě Radulov, který od úvodních minut v utkání s českým týmem byl u každé šance domácích. V páté minutě navíc zachytil nepovedenou rozehrávku české obrany, přihrál před branku Grigorenkovi, který z první střely na brankáře Štěpánka rozvlnil síť.

Český tým byl v útočné fázi jednoznačně aktivnější, ale ruské protiútoky byly nebezpečné. Český výběr se dokonce dostal do přečíslení tři na jednoho, což ale vyřešil Miroslav Blaťák nepřesnou střelou.

Po deseti minutách byli Rusové blízko druhé brance, když Radulov připravil šanci pro spoluhráče, po jehož střele se ale rozezvoněla pouze tyč. Ve 13. minutě už ovšem domácí vedli o dvě branky. V přesilové hře vypálil od modré čáry Ijla Nikulin, čímž vykouzlil úsměv na tváři přísného trenéra Bykova.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Češi výborně. Dostali Rusy pod tlak, z čehož vyplynuly i fauly domácích. Ve 22. minutě se Česko radovalo ze snížení, když střelu Jakuba Nakládala dorazil za Barulinova záda kapitán Rolinek.

Tomáš Rolinek.

Ovšem o tři minuty později vrátil Rusům dvoubrankový náskok Radulov, když rovněž v početní výhodě nastřelil Blaťákovu brusli, od které se puk odrazil za bezmocného Štěpánka. Do třetí třetiny tak šly týmy za stavu 3:1 pro domácí.

Český tým byl i ve třetí části aktivnější, ale své brankové příležitosti neproměnil. Nepomohla ani závěrečná power play, ve které si Češi vytvořili tlak, ale brankáře Barulina překonat nedokázali.

Rusko tak bez ztráty kytičky prochází domácím turnajem. V neděli se český tým utká se Švédskem a Rusko s Finskem.

EHT - Channel One Cup

Rusko - Česko 3:1
Branky a nahrávky:
5. Grigorenko (A. Radulov Mozjakin), 13. I. Nikulin (Kajgorodov, Zaripov), 25. Radulov - 22. Rolinek (Nakládal). Rozhodčí: Levonen, Boman (oba Fin.) - Šeljanin, Sivov (oba Rus.).

Rusko: Barulin - I. Nikulin, Bělov, Kornějev, Grebeškov, Kuljaš, Jemelin, Guskov, Birjukov - Morozov, Kajgorodov, Zaripov - A. Radulov, Grigorenko, Mozjakin - Afinogenov, Gorovikov, Lisin - Galimov, Čurilov, Kaljanin. Trenér: Vjačeslav Bykov.

Česká republika: Štěpánek - K. Rachůnek, Blaťák, Lojek, Čáslava, Krajíček, Barinka (navíc od 20. Nakládal) - Klepiš, Koukal, Hubáček - Irgl, Marek, Rolinek - M. Růžička, Vašíček, Kvapil - Bulis, Vampola, I. Rachůnek (navíc od 40. Adamský). Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.