Morávek se opět trefil, Kaiserslautern ale dostal do Bayernu potupného 'bůra'

18:17
BERLÍN - Český záložník Jan Morávek z Kaiserslauternu se v německé fotbalové lize trefil ve druhém utkání za sebou. Ani jeho čtvrtý ligový zásah v sezoně však nezabránil vysoké porážce 1:5 na hřišti Bayernu Mnichov. Obhájci titulu výrazně pomohl k vítězství hattrick Maria Gómeze během druhého poločasu.

Radost fotbalistů Bayernu. foto: Reuters

Morávek snížil v 62. minutě na 1:2 a vykřesal nováčkovi soutěže v Allianz Areně naději. Krátce poté ho trenér stáhl ze hřiště a hosté dostali další tři branky. Domácí nejprve poslal do vedení v nastavení prvního poločasu uzdravený Nizozemec Arjen Robben, který si ve svém druhém startu v sezoně připsal premiérový gól.

Po přestávce zajistil Bayernu devátou domácí výhru za sebou třemi brankami Gómez. Vysoký útočník se s patnácti bundesligovými trefami dotáhl v tabulce střelců na Papisse Cissého z Freiburgu.

Německá fotbalová liga - 19. kolo

Bayern Mnichov - Kaiserslautern 5:1 (46., 80. a 85. Gómez, 45.+1 Robben, 90.+2 Müller - 62. Morávek), Dortmund - Stuttgart 1:1 (42. Götze - 85. Pogrebňak), Freiburg - Norimberk 1:1 (32. Flum - 56. Schieber), Hannover - Schalke 0:1 (33. Raúl), Mohuč - Wolfsburg 0:1 (82. Kjaer), Kolín nad Rýnem - Brémy 3:0 (7. a 84. Podolski, 33. Matuschyk).

Vedoucí Dortmund neudržel proti Stuttgartu jednobrankový náskok a po brance inkasované v 85. minutě na svém hřišti pouze remizoval 1:1. Borussii poslal do vedení tři minuty před přestávkou osmnáctiletý talent Mario Götze, hostům zajistil bod ruský útočník Pavel Pogrebňak. Stuttgart zůstává jako jediný tým v soutěži bez výhry venku.

Body na svém stadionu ztratil i druhý Hannover, který podlehl Schalke 0:1. Svěřenci Felixe Magatha odčinili prohru s Hamburkem z minulého kola a v jarní části soutěže poprvé bodovali. Zápas rozhodl ve 33. minutě španělský útočník Raúl svou desátou ligovou brankou v sezoně.

Stejným výsledkem vyhrál i Wolfsburg v Mohuči, která prohrála počtvrté z posledních pěti utkání. Hosté díky Kjaerově brance z 82. minuty přerušili svou sérii sedmi remíz.