Dva závody, dvě zlata. Moravec ovládl na letním MS v biatlonu i sprint

15:47
ŤUMEN/PRAHA - Už čtvrtou zlatou medaili získali Češi na mistrovství světa v letním biatlonu. V ruském Ťumeni si pro titul s puškou a na kolečkových lyžích dojel Ondřej Moravec, pátý navíc skončil Michal Šlesingr. Nejlepší výsledek v závodu žen zaznamenala Jitka Landová, která obsadila šesté místo.

Ondřej Moravec v záři zapadajícího slunce. foto: MAFRA - Michal Sváček

Moravec slaví na šampionátu ve druhém závodě druhou zlatou medaili. Ve čtvrtek přispěl k vítězství smíšené štafety a teď vyhrál sprint na 10 kilometrů. S jedním trestným okruhem byl nejrychlejší ze 47 startujících.

Se třemi cennými kovy největší česká hvězda biatlonových soutěží na vydařené olympiádě v Soči porazila o 6,5 sekundy druhého Michaela Rösche reprezentujícího Belgii, třetí skončil Slovák Martin Otčenáš. Vedle pátého Šlesingra startoval i Jaroslav Soukup, který byl se třemi chybami při střelbě čtyřiadvacátý.

Mezi ženami hned za šestou Landovou sprintovala Veronika Vítková. Gabriela Soukalová své šance pohřbila na střelnici, minula hned čtyřikrát, i tak ale obsadila šestnácté místo. Zlato převzaly za shodný čas Slovinka Teja Gregorinová a Krystyna Palkaová z Polska.

V neděli letní MS v Ťumeni zakončí stíhací závody, Moravec vyběhne jako velký favorit s číslem 1.

MS v letním biatlonu na kolečkových lyžích v Ťumeni:

SPRINT

• Muži - 10 km: 1. Moravec 24:30,8 (1 tr. okruh), 2. Rösch (Belg.) -6,5 (2), 3. Otčenáš (SR) -12,9 (1), ...5. Šlesingr -32,5 (1), 24. Soukup -2:52,1 (3).
  • Ženy - 7,5 km: 1. Gregorinová (Slovin.) a Palkaová (Pol.) obě 21:41,2 (1), 3. Tchang Ťia-ling (Čína) -5,3 (1), ...6. Landová -12,8 (1), 7. Vítková -16,4 (1), 16. Soukalová -1:00,5 (2).