Montreal znovu odvrátil konec sezony a vynutil si šestý zápas

7:48
MONTREAL (KANADA) - Hokejisté Montrealu odvrátili i druhý mečbol Tampy Bay a po domácí výhře 2:1 snížili v semifinále Východní konference stav série na 2:3. Nejúspěšnější tým v historii soutěže je v půli cesty za málo vídaným obratem, který se v NHL povedl doposud jen čtyřikrát.

Montrealský brankář Carey Price (31) chytá ránu od Valtteri Filppula (51) z Tampy Bay foto: ČTK

Naposledy se tak stalo v loňském ročníku, kdy Los Angeles otočili sérii z 0:3 a nakonec slavili zisk Stanleyova poháru.

Montreal předchozí dvě domácí utkání prohrál, tentokrát už ale stejnou věc nepřipustil díky nečekaným hrdinům, kteří vstřelili v letošním play off první gól. Nejdříve v desáté minutě otevřel skóre parádní ranou Devante Smith-Pelly, jehož střela se odrazila tak rychle od zadní brankové konstrukce, že situaci musel ještě prozkoumat videorozhodčí. V závěrečné třetině z dorážky srovnal Steven Stamkos, jenže poslední slovo měl Pierre-Alexandre Parenteau, který trefou z mezikruží v čase 55:53 rozhodl zápas.

Kanadský klub tak nedoplatil na nepřízeň osudu, když v průběhu utkání třikrát trefil brankovou konstrukci, a vůbec poprvé v klubové historii vyhrál zápas číslo pět, pokud úvodní tři duely v sérii prohrál. O vynucení si sedmého zápasu bude usilovat v úterý na ledě Tampy Bay.

Výsledky play off NHL

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 5. zápas: Montreal - Tampa Bay 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) Branky: 10. Smith-Pelly, 56. Parenteau - 50. Stamkos. Střely na branku: 29:25. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Parenteau, 2. Price (oba Montreal), 3. Bishop (Tampa Bay). Stav série: 2:3.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.