Montreal porazil Boston a vynutil si rozhodující sedmý zápas

7:56aktualizováno  10:46
NEW YORK - Hokejisté Montrealu přehráli v pondělním utkání druhého kola play off NHL na svém ledě Boston 4:0 a vynutili si rozhodující sedmý zápas. Hlavním strůjcem srovnání série byl s 26 zásahy brankář Carey Price, který si připsal první čisté konto v letošních bojích o Stanleyův pohár. Přestože český útočník Tomáš Plekanec nebodoval, byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Montreal porazil Boston a vynutil si rozhodující sedmý zápas foto: Reuters

Bezbrankový stav vydržel v Montrealu jen do třetí minuty. Domácí útočník Lars Eller využil zaváhání obránce Kevina Millera a pohodlně skóroval do odkryté klece.

Druhý gól přidal v závěru prostřední třetiny ze samostatného úniku Max Pacioretty a výsledek pečetil dvěma zásahy Thomas Vanek. Rakouský útočník se nejdříve prosadil z dorážky v přesilové hře a skóre uzavřel gólem do prázdné branky při závěrečné power play.

"Podle mě byl dnes rozdílový faktor v tom, že jsme hráli velmi dobře jako tým. Každá lajna šlapala, skvělá byla taky obrana, za níž chytal spolehlivě Price," řekl Vanek, s nímž souhlasil i brankář Montrealu.

"Bojovali každé střídání, ale my jsme odpověděli nejlepším výkonem v celé sérii a hráli jsme skvěle jako tým," doplnil Price, který během kariéry v play off vychytal čtyři nuly. A všechny proti Bostonu.

Hostující trenér Claude Julien označil za klíčový druhý gól. "Ten nás bolel nejvíc, protože jsme před ním strávili hodně času v jejich pásmu a vypracovali si několik skvělých šancí. Místo srovnání stavu jsme ale inkasovali podruhé," připomněl kouč Bostonu.

"Nelíbilo se mi, jakým způsobem jsme dnes dostávali góly. Na druhou stranu jsme si vytvořili více šancí než v minulých zápasech série. Jenže když trefujete tyčky, míjíte prázdnou branku... Tohle musíme proměňovat," zlobil se Julien.

Stejně jako v sérii mezi Pittsburghem a New Yorkem Rangers se i druhé semifinále Východní konference odehraje na maximální počet zápasů.

V případě Bostonu s Montrealem to ani nepřekvapuje, neboť ve čtyřech z jejich posledních pěti sérií od roku 2004 muselo vždy rozhodovat utkání číslo 7. Před třemi lety Boston taky prohrál šestý duel a následně v sedmém zvítězil v prodloužení a došel až k zisku Stanleyova poháru.

Prodloužení série nepotěšilo českého reprezentačního kouče Vladimíra Růžičku, jenž by měl zájem o Plekance. S vyřazením Bostonu by mohl národní tým posílit David Krejčí, který není v letošním vyřazovací části výrazný. Šternberský rodák loni vyhrál o sedm bodů produktivitu play off, nyní má tři asistence z deseti utkání.

Sestřih z utkání Montreal - Boston

Hokejisté Anaheimu porazili na svém ledě Los Angeles 4:3 a v sérii, v níž prohráli úvodní dva zápasy, už vedou 3:2. Zlomovým úsekem zápasu byla 22. až 29. minuta, kdy vítěz Západní konference odskočil z 1:1 na 4:1.

Dvě branky vstřelil Devante Smith-Pelly a dvacetiletý gólman John Gibson, který nastoupil ke druhému utkání play off v NHL, kryl 39 střel.

"Opět nás táhli za vítězstvím. Devo (Smith-Pelly) má všechny zbraně a Gibby (Gibson) je pevný jako skála. Jsou to mimořádní hráči, kteří se dnes postarali o naši výhru," chválil Teemu Selänne, jenž je starší než věk obou mladíků dohromady. Smith-Pelly je s pěti góly nečekaně nejlepším střelcem týmu v play off a povýšil do elitního útoku Ducks.

Pozici nejlepšího střelce play off potvrdil slovenský útočník Marián Gáborík, který dvěma góly zdramatizoval zápas snížením z 1:4 na 3:4.

"Bylo to o druhé třetině. V ní jsme udělali příliš mnoho chyb a museli pak dotahovat. A smazat tříbrankové manko bylo příliš těžké," uvedl kapitán Kings Dustin Brown, který bude se spoluhráči ve středu čelit už popáté v letošním play off vyřazení. Sérii se San Jose ale nakonec otočili z 0:3.

2. kolo play off NHL

Východní konference - 6. zápas

Montreal - Boston 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 38. a 57. Vanek, 3. Eller, 36. Pacioretty. Střely na branku: 28:26. Diváci: 21.273. Stav série: 3:3.

Západní konference - 5. zápas

Anaheim - Los Angeles 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Branky: 22. a 23. Smith-Pelly, 3. Bonino, 29. Silfverberg - 39. a 55. Gáborík, 10. Lewis. Střely na branku: 24:42. Diváci: 17.233. Stav série: 3:2,

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...