Montreal opět vyhrál. K postupu mu chybí už jen jedna výhra

7:17aktualizováno  8:32
NEW YORK - Hokejisty Montrealu dělí po vítězství v Ottawě 2:1 v prodloužení jediná výhra od postupu do druhého kola play off NHL. Canadiens uspěli nad soupeřem ve všech třech zápasech série o gól, tentokrát jim bod vystřelil dvěma zásahy Dale Weise. Taky New York Islanders udolal Washington 2:1 v prodloužení a stejně jako Chicago, které porazilo Nashville 4:2, vede v sérii 2:1.

Hokejisté Montrealu oslavují vítěznou branku v utkání proti Ottawě. foto: ČTK

Ottawa od poloviny úvodní třetiny vedla gólem Clarka MacArthura, jenže od prostřední části přenechala aktivitu hostům, kteří svou převahu v závěru zúročili. Hlavní hrdina Weise nejdříve necelých šest minut základní hrací doby z dorážky srovnal a v čase 68:47 přesnou ranou z levého kruhu i rozhodl.

Taky Washington si v závěru utkání vynutil trefou Nicklase Bäckströma prodloužení, které ale ukončil už po patnácti sekundách z dorážky kapitán newyorkského týmu John Tavares. Islanders vyhráli v prodloužení zápasu play off poprvé od roku 1993, kdy skóroval v rozhodujícím sedmém utkání David Volek.

Chicago v zápase dvakrát přišlo o jednobrankový náskok, ale poté se dvěma zásahy v rozmezí 24. až 33. minuty dostalo do rozhodujícího trháku. Největší hvězdou zápasu byl vyhlášen slovenský útočník Marián Hossa, který si připsal dvě gólové přihrávky.

Výsledky 1. kola play off NHL

Východní konference - 3. zápasy:

New York Islanders - Washington 2:1 p (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 33. Okposo, 61. Tavares - 54. Bäckström. Střely na branku: 42:25. Diváci: 16.170. Hvězdy utkání: 1. Tavares, 2. Okposo, 3. Višňovský (všichni New York Islanders). Stav série: 2:1.

Ottawa - Montreal 1:2 p (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. MacArthur - 55. a 69. Weise. Střely na branku: 34:49. Diváci: 20.500. Hvězdy zápasu: 1. Weise (Montreal), 2. Karlsson, 3. Anderson (oba Ottawa). Stav série: 0:3.

Západní konference - 3. zápasy:

Chicago - Nashville 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky: 15. Desjardins, 21. Toews, 24. Saad, 33. Seabrook - 16. Ribeiro, 21. Ekholm. Střely na branku: 30:37. Diváci: 22.020. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Desjardins, 3. Toews (všichni Chicago). Stav série: 2:1.

Calgary - Vancouver 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 7. Bollig, 16. Brodie, 43. Bennett, 55. Monahan - 10. Matthias (Vrbata), 58. Hansen. Střely na branku: 27:25. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Brodie, 2. Ferland, 3. Bennett (všichni Calgary). Stav série: 2:1.