Dva góly v závěru a Bayern porazil Mohuč. Ale titul ještě jistý nemá

18:41aktualizováno  21:05
MNICHOV - Mistrovské oslavy fotbalistů Bayernu Mnichov se prozatím odkládají. Schalke s Dortmundem totiž v 26. kole bundesligy také vyhrály a udržely se ve hře o německý titul. Bayern měl navíc v Mohuči namále, na gól tam čekal do 82. minuty.

Paráda! Xherdan Shaqiri (vlevo) se raduje s Bastianem Schweinsteigerem. foto: Reuters

Bavorský velkoklub je blízko obhajoby mistrovského primátu, osm kol před koncem má v čele tabulky náskok 23 bodů. V sezoně válcuje jednoho soupeře za druhým, ovšem Mohuč v obraně s českým zadákem Zdeňkem Pospěchem mu byla hodně nepříjemným protivníkem. A to přesto, že se do sestavy Bayernu vrátili třeba kapitán Lahm či Francouz Ribéry.

Německá fotbalová liga - 26. kolo

Hannover - Dortmund 0:3 (43. Hummels, 52. Lewandowski, 90+1. Reus)

Mohuč - Bayern Mnichov 0:2 (82. Schweinsteiger, 86. Götze)

Schalke - Braunschweig 3:1 (17. Goretzka, 65. Huntelaar, 90+4. Szalai - 81. Kessel)

Stuttgart - Hamburk 1:0 (69. Maxim)

Wolfsburg - Augsburg 1:1 (81. Olič - 43. Werner)

Mönchengladbach - Hertha Berlín 3:0 (28. Arango, 32. vlastní Ramos, 40. Raffael).

Kamerunský záložník Choupo-Moting dokonce na začátku druhé půle trefil tyč, gólman hostů Neuer se za jeho táhlou ranou jen bezmocně ohlédl. Bayern přidal, ovšem Mohuč na to zareagovala sestavením pětičlenného obranného šiku a schylovalo se k překvapení.

Cestu k 18. bundesligové výhře v řadě otevřel hvězdnému týmu Pepa Guardioly až v 82. minutě Schweinsteiger netradičně hlavou. Výhru zpečetil střídající Götze poté, co Ribéry udělal kličku gólmanovi.

Bayern tak skóroval v 63. ligovém zápase v řadě a už jen jeden duel mu chybí k vyrovnání rekordu předních evropských soutěží, který drží Barcelona. V úterý na hřišti Herthy Berlín může navíc sedm kol před koncem získat titul nejrychleji v historii bundesligy. Tentokrát už mu k tomu stačí jakákoli výhra bez ohledu na výsledky konkurentů.