13:27
Gól nůžkami ze třiceti metrů, který Anglii vstřelil hvězdný švédský fotbalista Zlatan Ibrahimovič, už dávno obletěl svět. Pokud chtějí Angličané uvažovat o odplatě, měli by zařídit občanství mladému Francouzi Virgilu Gomisovi. Ten se v juniorské lize blýskl perfektním kouskem a na Ostrovech se okamžitě stal hvězdou.

Nůžky Virgila Gomise. foto: Lidovky.cz

Gomisovi je teprve 18 let a nastupuje za juniorský výběr Nottinghamu Forrest. V zápase proti Ipswichi vstoupil na hřiště až v 90. minutě za stavu 2:2, do závěrečného hvizdu ale stihl velkou věc.

Škorpiónův kop slaví 20 let. Geniální brankář Higuita ho umí dodnes

Po rohovém kopu Nottinghamu zpracoval Gomis míč na prsa, jenže balon mu odskočil. Zády k bráně si ho nadkopl, položil se do vzduchu a nůžkami poslal krásný oblouček až do brány. Jelikož Gomis skóroval v 93. minutě, radost šťastného střelce i celého týmu byla veliká. Zápas byl hned po brance ukončen a Nottingham slavil druhé vítězství v sezoně.

Gomisova paráda se stala hitem sociálních sítí a ostrovní fanoušci se předhání v tom, jaký klub z Premier League by měl mladému Francouzi nabídnout smlouvu. „Jedině Swansea,“ tvrdí jeden z příspěvků, „to by pak v týmu byli dva Gomisové,“ dodává fanoušek v narážce na francouzského reprezentanta Bafétimbiho Gomise.