Mladé fotbalistky začaly mistrovství Evropy do 17 let těsnou prohrou s Francií

12:59
PLZEŇ - České fotbalistky do 17 let zahájily domácí mistrovství Evropy porážkou 1:2 s Francií. Duel hraný v Plzni rozhodla dvěma góly Melvine Malardová, svěřenkyně trenéra Karla Rady už jen snížily zásluhou Gabriely Šlajsové.

Mistrovství Evropy fotbalistek do 17 let - skupina A: ČR - Francie. Zleva Michaela Khýrová z ČR a Mathilde Kacková z Francie. foto: ČTK

Češky věděly, že pokud chtějí pomýšlet na postup z těžké skupiny, potřebují s Francií bodovat. Jenže ve 25. minutě daly hodně prostoru Malardové, která střelou z dálky otevřela skóre.

Mistrovství Evropy fotbalistek do 17 let - skupina A: ČR - Francie. Česká brankářka Olivie Lukášová vyráží penaltu.

Mistrovství Evropy fotbalistek do 17 let - skupina A: ČR - Francie. Radost domácích hráček.

Stejná hráčka pak v 55. minutě zvýšila. Šlajsová sice vzápětí povedenou střelou pod břevno vykřesala naději, navíc Francie zahodila penaltu, ale Češky už na vyrovnání nedosáhly.

V pátek se český tým ve druhém vystoupení utká v Domažlicích se Španělskem.