Zmar. Boleslav doma nezvládla úvodní duel předkola EL proti Norům

20:54aktualizováno  21:11
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalová premiéra v Česku po letní přestávce skončila neúspěšně. Mladá Boleslav v úvodním utkání 2. kola Evropské ligy podlehla Strömsgodsetu 1:2, což není zrovna výsledek, který by si přála. Odveta v Norsku se hraje za týden.

Mladá Boleslav nezvládla úvodní utkání předkola Evropské ligy. foto:  František Vlček, MAFRA

První zápas českého klubu od 30. května se přitom nevyvíjel špatně. Boleslav, která do pohárů vstoupila téměř přesně na den po roce, prvních dvacet nebo třicet minut soupeře jasně přehrávala, pak i vedla, ale vyrovnávací gól do poločasu s ní otřásl. A v závěru duelu dostala druhý.

I loni v prvním zápase proti bosenskému Širokému Brijegu měla plno práce (2:1), ale nakonec v pohodě postoupila. Rovněž proti Strömsgodsetu bude muset zabrat v odvetě.

Boleslav musí k postupu vyhrát o dva a více gólů, případně zvítězit 3:2, 4:3, 5:4... Výsledek 2:1 by znamenal prodloužení a výhra 1:0 by nestačila.

Inkasovat doma je v pohárech vždycky mrzuté. Norský soupeř dlouho vypadal v ofenzivě neškodně. Jen bránil, a sotva přelezl polovinu hřiště, tak míč ztratil.

Jenže po půlhodině vážně zahrozil: po rychlé akci z pravého křídla ještě gólman Veselovský přízemní ránu z 12 metrů zneškodnil.

Radost mladoboleslavských fotbalistů z vedení vydržela jen pár minut.
Gólová střela Daniela Bartla.

Další brejk ve 44. minutě však už skončil gólem. Sörum si dal při ráně víc záležet, střílel z levé strany po zemi ke vzdálenější tyči, brankáře obstřelil.

Boleslavští ztratili pracně vybudovaný náskok, o který se snažili od úvodních minut. Pořád útočili, trpělivě čekali na šanci, do kterých se proti houževnatě bránícímu soupeři prosazovali obtížně. Občas je brzdila nešikovnost, špatné zpracování, nepřesná přihrávka.

Až ve 39. minutě to vyšlo. Záložník Bartl si navedl míč z levé strany do středu hřiště, skrytou střelou za houfem obránců se trefil náramně ke vzdálenější tyči. Jenže euforie na boleslavském stadionu dlouho nevydržela.

A po přestávce už byl souboj zcela vyrovnaný. Domácí se tlačili dopředu, jenže míče často ztráceli a pak obtížně čelili rychlým brejkům.

Gólové šance měl už jen soupeř: Wikheim po přihrávce ze strany zblízka těsně minul, Olsen z přímého kopu otřel míč o břevno a střídající Jradi už mířil přesně. Dal podobně pěkný gól jako Bartl.

Úvodní zápas 2. předkola fotbalové Evropské ligy

Mladá Boleslav - Strömsgodset 1:2 (1:1)

Branky: 39. Bartl - 44. Sörum, 85. Jradi. Rozhodčí: Beaton - Conquer, Stewart (všichni Skot.). ŽK: Kysela, Křapka, Mendy, Magera (všichni M. Boleslav). Diváci: 4756.

M. Boleslav: Veselovský - Kysela, Kúdela, Křapka, Mendy - Ščuk, J. Rada - Zahustel, Chramosta (63. Magera), Bartl (63. Čermák) - Klobása (77. Štohanzl). Trenér: K. Jarolím.

Strömsgodset: Pettersen - Vilsvik, Valsvik, Höibraten, Hamúd - Moen (61. Jradi), Abu, Fossum - Storflor (85. Kastrati), Sörum (53. Olsen), Wikheim. Trenér: Ingebretsen.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...