Posily zařídily obrat. Vstup do předkola zvládla i Boleslav

20:57
MLADÁ BOLESLAV - Po úterním vítězném vstupu Sparty do předkola Ligy mistrů vyhrály ve čtvrtek další dva české dva české kluby. Na vydřenou výhru Liberce navázali večer i fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří porazili bosenského vicemistra Široki Brijeg 2:1.

Mladoboleslavský útočník Michal Ďuriš slaví gól. foto: ČTK

Prohrávali, trápili se, ale nakonec to mladoboleslavští fotbalisté zvládli. Díky gólům nových posil Skaláka a Ďuriše otočili z 0:1 na 2:1. Odveta se v Bosně hraje za týden.

Mladá Boleslav hraje poháry po dvou letech. K postupu do další fáze kvalifikace si může dovolit i porážku o gól, pokud sama alespoň dvě branky vstřelí - 2:3, 3:4 atd.

"Chtěli jsme doma vyhrát a neinkasovat. Vzhledem k tomu, že jsme prohrávali, jsem rád i za ten výsledek dva jedna," řekl boleslavský kouč Karel Jarolím.

První poločas se ani nemusel hrát, všechny důležité momenty se udály po přestávce.

Mladoboleslavský útočník Michal Ďuriš slaví gól.

V 50. minutě domácí Ďuriš po přihrávce dalšího nového hráče Šislera v zakončení ve vyložené pozici selhal, z protiútoku se naopak přesně trefil Zakarič. Brankáře Hrušku překonal přízemní střelou na zadní tyč. Střelci nechal příliš prostoru stoper Hůlka, jeden ze sedmi nových hráčů v základní sestavě.

Jen o chvíli dřív Hruška zlikvidoval sólo kapitána Wagnera, který po kiksu Smejkala běžel sám na bránu.

K vyrovnání domácím pomohl soupeř. Aktivní Skalák přímý kop kroutil přes zeď, v níž se míč od ramene Landeka odrazil do protipohybu brankáře - 1:1.

Boleslav gól povzbudil, soupeře dostala pod tlak a kouči Jarolímovi vyšlo i střídání. Bartl byl na hřišti sotva minutu, drze se probil do vápna a z jeho zpětné přihrávky skóroval Ďuriš.

Slovenský útočník, který hostuje z Plzně, proměnil až svou třetí šanci. V úvodu duelu se sice hezky uvolnil, ale střela mu nesedla a trefil jen obránce.

Úvodní zápas 2. předkola fotbalové Evropské ligy:

Mladá Boleslav - Široki Brijeg 2:1 (0:0)

Branky: 69. Skalák, 76. Bartl - 51. Zakarič. Rozhodčí: Ennjimi - Cano, Schurra (všichni Fr.). ŽK: Ďuriš, Šisler - Pehar, Barišič, Ivankovič. Diváci: 4127.