Boleslav po zahozené penaltě odpadla, hvězdný Lyon se trefil čtyřikrát

20:53
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Mladé Boleslavi nepřekvapili favorizovaný Lyon a na úvod 3. předkola Evropské ligy mu doma podlehli 1:4. Svěřenci Karla Jarolíma jsou po první porážce v sezoně na pokraji vyřazení. Už v první půli skórovali Yattara a Gonalons, za stavu 0:1 neproměnil penaltu domácí Ščuk. Po pauze se trefil podruhé Yattara a Umtiti, za Boleslav snižoval Rosa. Odveta ve Francii se hraje za týden.

Mladá Boleslav - Olympique Lyon. Smutný Antonín Rosa po zápase. foto: MAFRA - Michal Šula

Boleslav nedokázala napodobit Plzeň, která Lyon porazila v březnovém odvetném osmifinále EL. Ještě žádný český tým nedokázal Olympique zdolat na jeho stadionu.

Lyon sice hrál první ostré utkání ročníku pod debutujícím trenérem Fournierem, ale už v deváté minutě hned z první větší šance udeřil. Umtiti z levé strany našel před brankou Yattaru a ten hlavou nedal Hruškovi šanci.

Boleslav po dvaceti minutách ožila. Ďuriš vylákal gólmana Lopese daleko z branky a nahrál Skalákovi, jenž obloučkem přestřelil. Poté však Gonalons v šestnáctce fauloval Mageru a rozhodčí nařídil penaltu. K ní se ve 28. minutě postavil Ščuk, jenže bosenský záložník selhal a trefil jen Lopese.

I poté domácí sahali po vyrovnání. Ďuriš hlavou minul a dobíhající Bořil na zadní tyči promáchnul, Magera pak ve skluzu mířil těsně vedle.

Domácí nepřesná koncovka ještě více mrzela ve 36. minutě. Na Mvuembův roh si naskočil nepokrytý kapitán Gonalons a další umístěnou hlavičkou zvýšil na 2:0.

Mladá Boleslav - Olympique Lyon. Souboj domácího Skaláka (vlevo) s Umitim.

Druhý poločas zahájila obrovská boleslavská chyba. Po dvou minutách se Smejkal nedomluvil s vybíhajícím Hruškou a míč získal volný Yattara, který s ním takřka došel až za čáru a připsal si svůj druhý zásah.

V 66. minutě domácím svitla naděje, když ze Skalákova rohu hlavičkující Rosa poprvé překonal Lopese. Vzápětí to ale už opět bylo o tři branky. Po další chybě v obraně Středočechů se dostal k odražené střele Umtiti a krásně se trefil do horního růžku.

V závěru překazil další boleslavské snížení pozorný gólman Lyonu, když nadvakrát vychytal střídajícího Vukadinoviče i dalšího náhradníka Šislera.

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

• FK Mladá Boleslav - Olympique Lyon 1:4 (0:2)
    Branky: 66. Rosa - 9. a 47. Yattara, 36. Gonalons, 67. Umtiti. Rozhodčí: Welz - Schiffner, Foltyn (všichni Něm.). ŽK: Magera, Rosa, Ďuriš, Milla - Gonalons. Diváci: 4800.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...