Štajner režíroval vítězství Liberce nad Slováckem

20:33
LIBEREC - Fotbalisté Liberce porazili v dohrávce 13. kola první ligy Slovácko na svém hřišti 3:2 a v tabulce se posunuli na páté místo. Tým z Uherského Hradiště, který dohrával posledních deset minut bez vyloučeného Petra Reinberka, na stadionu U Nisy nevyhrál v nejvyšší soutěži ani na jedenáctý pokus a je devátý.

Zleva liberecký obránce Jiří Fleišman, útočník Jiří Štajner a záložník Miloš Bosančić foto: ČTK

"Do poslední minuty jsme byli napnutí. Soupeř, byť hrál o deseti, tak hrozil dlouhými balony na své vysoké nebezpečné hráče Trousila a Doška, ještě brankář (Melichárek) chodil do vápna. Bylo to docela dramatické a jsme rádi, že jsme to přestáli," řekl trenér Liberce Jaroslav Šilhavý.

Liberec navázal na poslední domácí triumf s Mladou Boleslaví a na vedoucí Olomouc ztrácí sedm bodů. Slovácko prohrálo teprve podruhé z devíti utkání pod trenérem Svatoplukem Habancem.

Liberec se dostal do slibné šance už ve druhé minutě. Šural si obhodil obránce Košúta a mířil sám na Melichárka, který ale včasným vyběhnutím svůj tým uchránil. Domácí drželi častěji míč a snažili se o rychlé kombinace. Ve 24. minutě fauloval kapitán hostů Trousil těsně před šestnáctkou pronikajícího Blažka, k trestnému kopu se postavil Štajner a povedenou technickou ránu zatočil do horního růžku.

Liberec - Slovácko 3:2

Branky: 24. Štajner, 26. Šural, 83. Hadaščok - 45. Trousil, 85. Došek. Rozhodčí: M. Paták - Marek, Blažej. ŽK: Fleišman, Šural - Reinberk, Lukáš, Kovář. ČK: 80. Reinberk. Diváci: 3076.

Liberec: Bičík - Ljulka, Karišik, Kelič, Fleišman - Janů, Bosančič - Šural, Štajner (89. Nezmar), Blažek (62. Rabušic) - Delarge (82. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.

Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil, Mezlík, Košút - Hlúpik, Daníček, Volešák (76. Trávník), Kerbr (89. Hofmann) - Došek, Lukáš (54. Kovář). Trenér: Habanec.

Šestatřicetiletý liberecký veterán navíc hned za dvě minuty přiťukl míč volnému Šuralovi, který křížnou střelou z pravé strany zvýšil na rozdíl dvou branek. Zaskočené Slovácko hned z další akce málem inkasovalo potřetí.

Ránu Delarge však tentokrát vytáhl konečky prstů brankář Melichárek. Hosté zabrali až na konci prvního poločasu. Po několika pokusech mimo branku Bičík zlikvidoval Trousilovu nebezpečnou střelu. Důrazný stoper však v poslední minutě přeskočil Ljulku a hlavou přece jen snížil.

Krátce po přestávce předvedli domácí Bosančič a Delarge další povedenou kombinaci, ale útočník z Konga v pokutovém území místo střely neúspěšně hledal obsazeného Blažka. Na druhé straně se v 65. minutě prezentoval nebezpečnou tečovanou hlavičkou Došek.

Někdejší liberecký útočník pak před brankou ideálně netrefil zpětnou přihrávku střídajícího Kováře. Další dobrou možnost na vyrovnání měl Kerbr, jehož přímý kop se otřel o břevno.

"Výkonem v prvním poločase jsme se přibližovali tomu, co jsme hráli v mistrovské sezoně. Ale ta druhá půle a hluchá místa nemůžeme opakovat, protože to bychom nezvládali," řekl kouč Šilhavý.

Slovácko podržel v 77. minutě Melichárek, jenž vykopl nebezpečnou střelu Bosančiče. Toho však za tři minuty fauloval těsně před šestnáctkou Reinberk a rozhodčí ho po žluté žluté kartě vyloučil.

Sedm minut před koncem předložil liberecký hrdina Štajner míč volnému Hadaščokovi a střídající útočník po minutě na hřišti obloučkem přes padajícího brankáře skóroval. Oslabení hosté ale v 85. minutě vstřelili díky Doškovi kontaktní gól a v závěru dostali Slovan pod velký tlak. Liberec nakonec těsné vedení udržel.