Mistři z Pardubic ve Vítkovicích padli

19:36aktualizováno  20:17
OSTRAVA - Napjatou situaci hokejových Vítkovic, které za předchozích osm duelů získaly jen tři body, zmírnila výhra 3:2 nad Pardubicemi v dnešní dohrávce 9. kola extraligy. Gól a přihrávku si připsal Lukáš Klimek, rozhodující gól vstřelil kapitán Jiří Burger. Úřadující mistři se v závěru zmohli pouze na snížení.

Útočníci Vítkovic Lukáš Klimek (vlevo) a Radim Hruška se radují z gólu foto: ČTK

"Dneska jsem tam neviděl dvacet hladových vlčáků a nebyli jsme tak semknutí jako v minulých dvou zápasech. V závěru jsme vyvinuli tlak a při troše štěstí měli na vyrovnání, ale nedotáhli jsme to," litoval kouč Pardubic Pavel Hynek.

Na vítězný kurs Vítkovice nasedly dvěma góly v úvodní desetiminutovce. Mohly být i tři, jenže při blafáku Ujčíka se ve čtvrté minutě vyznamenal brankář Růžička. Pak už ale domácí pálili ostrými: vedení jim zařídil Roman, který v 8. minutě bleskově obkroužil klec a zasunul puk zpoza branky.

Druhý gól Vítkovicím darovali Východočeši lajdáckou rozehrávkou ve středním pásmu dokonce při početní převaze a Klimek nabídku využil tvrdou střelou po ledě, která Růžičkovi proklouzla za záda.

Vítkovice - Pardubice 3:2

Branky a nahrávky: 8. Roman (Klimek), 10. Klimek (R. Hruška), 35. Burger (Malík, R. Polák) - 27. Krejčí (Kindl, Starý), 50. Benák (Kolář). Rozhodčí: Homola, Wagner - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 6:6, navíc Buchtele (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4038.

Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Sloboda, Barinka, Sedlák, Voráček (21. Ondrušek) - Šedivý, Burger, Szturc - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Huna, Roman, Klimek - T. Káňa, Walker, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.

Pardubice: M. Růžička - Benák, Kolář, Píša, V. Kočí, Ďaloga, Kindl, od 21. navíc Vašíček - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, Kousal, Somík - Brendl, Beech, Cetkovský - T. Nosek, T. Zohorna, Semorád - od 41. navíc Buchtele.

Pardubice hrály v poli vyrovnaný zápas, tolik šancí však neměly. Málek se zapotil v 17. minutě, když musel natřikrát likvidovat pokusy Brendla a Cetkovského. Vzápětí hosté unikli třetímu gólu, když po průniku Ujčíka zazvonilo břevno hostující svatyně.

Východočeši ve druhé části stupňovali tempo stažením hry na tři řady a efekt se dostavil. Největší pardubická esa rozebrala v přesilovce domácí čtyřlístek a Krejčí vstřelil kontaktní gól.

Jenže perně vydřeného vedení už se Vítkovičtí nehodlali vzdát. Závěr druhé části se odehrál zase v jejich režii a Burger při hře pět na čtyři razantním příklepem vymetl horní růžek. Domácí se mohli odpoutat i na výraznější vedení, ale Huna a Burger další šanci promrhali.

Když deset minut před koncem překonal Málka tvrdou ranou Benák, nastalo drama. To mohl vyřešit Šedivý, ale jeho stoprocentní šanci po úniku v přečíslení zmařil Růžička.

Mistr v konci zatlačil soupeře před Málka, který si se vším poradil. Dvě minuty před závěrečnou sirénou se ale nechal vyloučit pardubický Buchtele a tlak svého celku utnul.

"Dneska jsme měli lepší pohyb a produktivitu pramenící z rychlé a překvapivé střelby. Myslím, že jsme i dobře pokrývali střední pásmo a soupeře jsme do ničeho nepouštěli. Zápas jsme měli pod kontrolou prakticky až do chvíle, kdy jsem vlastní chybou poprvé poslal naši čtvrtou na pardubickou první řadu a soupeř snížil," řekl spokojený trenér Vítkovic Mojmír Trličík.