NBA: Minnesota ukončila vítěznou šňůru basketbalistů Washingtonu

9:13
NEW YORK - Basketbalisté Washingtonu s Tomášem Satoranským po sérii pěti vítězství prohráli v NBA na palubovce Minnestoy 104:119. Wizards našli přemožitele až v posledním utkání pětizápasového tripu po hřištích soupeřů ze Západní konference. Satoranský odehrál necelých pět minut a stihl dát dva body.

Rozehrávač Minnesota Timberwolves Ricky Rubio se snaží obehrát soupeře z Washingtonu. foto: USA TODAY

Hosté v zápase ani jednou nevedli. Hru soupeře skvěle řídil španělský rozehrávač Ricky Rubio, který jen v první čtvrtině rozebral washingtonskou obranu deseti asistencemi. Nakonec vylepšil vlastní klubový rekord 19 finálními přihrávkami a přidal 22 bodů.

„Někdy vidíte věci trochu jinak a jde to snadněji. V první čtvrtině to tak skutečně bylo. Snažil jsem se určovat tempo a být agresivní,“ řekl Rubio. „Skoro bez pomoci nám tenhle zápas sám vyhrál. Na nás jen bylo každou jeho pobídku proměnit,“ vyzdvihl výkon spoluhráče Karl-Anthony Towns, který byl dalším strůjcem vítězství s 39 body a 13 doskoky.

NBA: Washington i se Satoranským v odvetě podlehl Torontu

Za Washington nastřílel 27 bodů John Wall, 20 přidal Bradley Beal, ale při pobytu základní pětky na hřišti tentokrát Wizards hodně prohrávali. Satoranský nastoupil v úvodu druhé čtvrtiny a prosadil se košem s faulem v rychlém protiútoku, následný trestný hod však neproměnil. Po necelých čtyřech minutách českého reprezentanta trenér Scott Brooks stáhl ze hry a vrátil ho na hřiště až v poslední minutě zápasu za rozhodnutého stavu.

„Byli jsme připraveni dotáhnout ten trip na 5-0. Jenže nám to nešlo a nehráli jsme dobře defenzivně,“ konstatoval Wall.

Jednou z hvězd pondělního programu byl veterán Vince Carter, který poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě Memphisu a 24 body ho dotáhl k výhře nad Milwaukee 113:93. Překonal při tom rekord NBA, protože jako první čtyřicetiletý hráč trefil v jednom utkání šest trojek. Navíc se stal teprve šestým čtyřicátníkem v historii, který pokořil dvacetibodovou hranici.

Elfrid Payton zaznamenal třetí triple double za posledních osm dnů, ale Orlando přes jeho 13 bodů, 13 asistencí a 10 doskoků prohrálo v Sacramentu 115:120. Basketbalisté San Antonia doma porazili Atlantu 107:99 a s bilancí 52 výher a 14 porážek se dotáhli na vedoucí tým ligy Golden State. Střeleckým lídrem byl Kawhi Leonard s 31 body.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...