'Miliardový' Torres dal první gól. Chelsea vyhrála 3:0

21:06
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United se přiblížili o další krok anglickému titulu. V 34. kole porazili Everton na svém hřišti 1:0 a čtyři utkání před koncem mají šestibodový náskok před mistrovskou Chelsea, která doma zdolala West Ham 3:0 i díky premiérové brance Fernanda Torrese. Třetí Arsenal je o další tři body zpět, ale má k dobru nedělní zápas s Boltonem. "Rudí ďáblové" se s oběma konkurenty střetnou v následujících dvou kolech.

Chelsea (Torres). foto: Reuters

O těsné výhře Manchesteru United, který minulou sobotu vypadl z Anglického poháru s městským rivalem City a v úterý v lize remizoval 0:0 v Newcastlu, rozhodl v 84. minutě mexický útočník Javier Hernández. Jeho dvanáctý gól v Premier League prodloužil vítěznou sérii týmu na stadionu Old Trafford na čtrnáct soutěžních utkání.

Španělský útočník Torres, který přestoupil do Chelsea v lednu za rekordních 50 milionů liber (zhruba 1,4 miliardy korun) z Liverpoolu, přerušil třináctizápasové čekání na branku v novém působišti. V londýnském derby proti West Hamu se sedmadvacetiletý kanonýr dostal na hřiště čtvrt hodiny před koncem a po osmi minutách ukončil své střelecké trápení.

Chelsea bodovala posedmé z posledních osmi utkání
Úvodní branku na Stamford Bridge obstaral minutu před přestávkou Frank Lampard a na konečných 3:0 uzavřel v nastavení Francouz Florent Malouda svým čtvrtým gólem z posledních čtyř zápasů. Domácí "Blues", v jejichž brance udržel čisté konto Petr Čech, naplno bodovali posedmé z posledních osmi ligových utkání. West Ham s Radoslavem Kováčem na lavičce prohrál počtvrté po sobě a propadl se na poslední příčku.

Liverpool deklasoval i díky hattricku Argentince Maxiho Rodrígueze Birmingham 5:0 a udržel domácí neporazitelnost pod trenérem Kennym Dalglishem. Další branky přidali na stadionu Alfield Road Nizozemec Dirk Kuijt a střídající Joe Cole. V obraně hostů odehrál celé utkání Martin Jiránek, který se vrátil po zranění, kvůli němuž vynechal čtyři zápasy.

Tottenham nevyužil možnost se alespoň dočasně posunout na čtvrté místo před Manchester City a na svém stadionu remizoval 2:2 s nováčkem West Bromwichem. Svěřenci trenéra Harryho Redknappa vyhráli jen jediné z posledních deseti soutěžních utkání.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Manchester United - Everton 1:0 (84. Hernández), Aston Villa - Stoke 1:1 (43. Bent - 20. Jones), Blackpool - Newcastle 1:1 (32. Campbell - 17. Lövenkrands), Liverpool - Birmingham 5:0 (7., 66. a 73. Maxi Rodríguez, 23. Kuijt, 86. Cole), Sunderland - Wigan 4:2 (66. a 77. Henderson, 55. Gyan, 73. Sessegnon z pen. - 52. Diame, 90. Di Santo), Tottenham - West Bromwich 2:2 (27. Pavljučenko, 66. Defoe - 5. Odemwingie, 81. Cox), Wolverhampton - Fulham 1:1 (22. Fletcher - 80. Johnson), Chelsea - West Ham United 3:0 (44. Lampard, 84. Torres, 90.+3 Malouda).